Jest zgoda na przejęcie Polska Press przed PKN Orlen. Wśród tytułów Kurier Lubelski

Siedziba Kuriera Lubelskiego przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie
Siedziba Kuriera Lubelskiego przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny zgodził się na przejęcie przez PKN Orlen spółki Polska Press, właściciela wielu regionalnych dzienników w kraju, wydawcę Kuriera Lubelskiego.

Zgoda na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen

Wniosek o zgodę na przejęcie spółki Polska Press przez PKN Orlen wpłynął do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 10 grudnia 2020 r. W tym czasie Prezes UOKiK przeanalizował skutki planowanej transakcji.

„W oparciu o wiedzę oraz dostarczone przez strony informacje, a także po analizie rynku i możliwych konsekwencji przejęcia, prezes UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji” – czytamy w komunikacie.

„Planowana koncentracja nie wpłynie na konkurencję na rynku wydawniczym prasy lokalnej, na której jest obecna Polska Press, a nie był dotychczas obecny PKN Orlen. Zmianie ulegnie wyłącznie właściciel spółki Polska Press, zaś udziały rynkowe poszczególnych jego uczestników pozostają bez zmian” – mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Prezes UOKiK oparł ocenę skutków koncentracji m.in. na informacjach i danych zebranych w trakcie postępowania, w tym dostarczonych przez strony transakcji oraz od podmiotów konkurujących z Ruch i będących kontrahentami Polska Press.

Analizą objęto również wszystkie materiały otrzymane w związku z prowadzonym postępowaniem, m.in. przesłane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, Towarzystwo Dziennikarskie czy Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.