Jest zgoda na przejęcie Polska Press przed PKN Orlen. Wśród tytułów Kurier Lubelski

Siedziba Kuriera Lubelskiego przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie
Siedziba Kuriera Lubelskiego przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny zgodził się na przejęcie przez PKN Orlen spółki Polska Press, właściciela wielu regionalnych dzienników w kraju, wydawcę Kuriera Lubelskiego.

Zgoda na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen

Wniosek o zgodę na przejęcie spółki Polska Press przez PKN Orlen wpłynął do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 10 grudnia 2020 r. W tym czasie Prezes UOKiK przeanalizował skutki planowanej transakcji.

„W oparciu o wiedzę oraz dostarczone przez strony informacje, a także po analizie rynku i możliwych konsekwencji przejęcia, prezes UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji” – czytamy w komunikacie.

„Planowana koncentracja nie wpłynie na konkurencję na rynku wydawniczym prasy lokalnej, na której jest obecna Polska Press, a nie był dotychczas obecny PKN Orlen. Zmianie ulegnie wyłącznie właściciel spółki Polska Press, zaś udziały rynkowe poszczególnych jego uczestników pozostają bez zmian” – mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Prezes UOKiK oparł ocenę skutków koncentracji m.in. na informacjach i danych zebranych w trakcie postępowania, w tym dostarczonych przez strony transakcji oraz od podmiotów konkurujących z Ruch i będących kontrahentami Polska Press.

Analizą objęto również wszystkie materiały otrzymane w związku z prowadzonym postępowaniem, m.in. przesłane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, Towarzystwo Dziennikarskie czy Rzecznika Praw Obywatelskich.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.