Jest pozwolenie na użytkowanie ul. Grygowej. Kiedy kierowcy pojadą nowym wiaduktem?

Ulica Grygowej czeka na pozwolenie na użytkowanie | fot. UM Lublin

Miasto Lublin otrzymało pozwolenie na użytkowanie wiaduktów na ul. Grygowej i całego przebudowanego odcinka drogi między ul. Pancerniaków a ul. Metalurgiczną.

Otrzymaliśmy decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Miasta Lublin pozwalającą na użytkowanie wiaduktów na ul. Antoniny Grygowej i całego przebudowanego odcinka drogi między ul. Pancerniaków a ul. Metalurgiczną” – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Zgodnie z procedurą w piątek urzędnicy Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie poinformują Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, że nie będzie wnoszone odwołanie od wydanej decyzji (jest to formalność konieczna do spełnienia).

Wszelkie wątpliwości, które były przyczyną tego, że obiekty nie były użytkowane od momentu zakończenia ich budowy i odbioru, rozwiała ekspertyza niezależnego Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, który potwierdził, że nowo powstałe obiekty są bezpieczne i mogą być użytkowane zgodnie z przeznaczeniem bez potrzeby dodatkowych zabiegów wzmacniających” – wyjaśnia Karol Kieliszek.

W poniedziałek wykonawca inwestycji zdemontuje wygrodzenia i inne urządzenia, które przez ostatnie miesiące uniemożliwiały korzystanie z drogi i tego samego dnia kierowcy zostaną wpuszczeni na nowy wiadukt.

W poniedziałek udostępnimy dla ruchu wiadukty w ciągu ulicy Grygowej. Wszelkie wątpliwości inspekcji budowlanej są wyjaśnione i rozwiane” – komentuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Czytaj także: W jakim stanie jest nowy wiadukt na ul. Grygowej? Są wyniki zamówionej ekspertyzyWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.