Jest październik, a Bogdanka nie wznowiła jeszcze zapisów na węgiel. Mieszkańcy regionu zaniepokojeni

Bogdanka nie wznowiła jeszcze zapisów na węgiel na październik
Bogdanka nie wznowiła jeszcze zapisów na węgiel na październik | fot. LW Bogdanka

Bogdanka ma poważne problemy z wydobyciem węgla. Kopalnia nie wznowiła jeszcze zapisów na węgiel na październik. Mieszkańcy regionu pytają, skąd mają wziąć węgiel na zimę.

Problemy z Bogdance

Zarząd spółki Lubelski Węgiel Bogdanka poinformował 27 września o zaktualizowanym harmonogramie biegu ścian w tym i przyszłym roku, co będzie mieć wpływ na produkcję węgla.

Spółka wskazała, że „pojawienie się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia, którym obiektywnie nie można było zapobiec, ani przeciwdziałać”, było bezpośrednim powodem zatrzymania produkcji z jednej ze ścian w kopalni, o czym informowaliśmy jako pierwsi: Poważny problem w Bogdance. Ściana uwięziła wart wiele milionów sprzęt górniczy

Spółka przekazała, że „opracowuje plan naprawczy obejmujący działania zmierzające do jak najszybszego uwolnienia uwięzionego kompleksu ścianowego i przywrócenia produkcji ze ściany”.

W związku z tym plan produkcyjny na 2023 r. został obniżony. Bogdanka wyprodukuje około 8,3 mln ton węgla handlowego wobec wcześniej planowanych 9,2 mln ton.

To ważna i niepokojąca informacja ze względu na sytuację na rynku węgla, na którą składają się wzmożony popyt i wysokie ceny, które sięgają ponad 3 tys. zł za tonę.

Zapisy na węgiel Bogdanka na październik

Bogdanka na początku września poinformowała o wstrzymaniu zapisów na węgiel ze względu na wyczerpanie puli surowca na cały miesiąc, o czym informowaliśmy tu: Wstrzymane zapisy na węgiel w Bogdance. Brak już wolnych miejsc we wrześniu

„Gdy będziemy wznawiać zapisy na kolejną sesję, poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej” – informowała kopalnia na swojej stronie internetowej. Mamy już październik, a zapisów na ten miesiąc nadal nie ma. Co jest tego powodem?

„W związku z aktualizacją planu produkcyjnego spowodowaną zdarzeniem, spółka nie wznowiła jeszcze zapisów na październik. Trwa realizacja zapisów wrześniowych zgodnie z terminami ustalanymi na bieżąco z klientami” – mówi Grzegorz Gawroński, dyrektor ds. korporacyjnych i prokurent w LW Bogdanka.

Spółka na razie nie informuje, kiedy planuje wznowić zapisy na węgiel.

Cena węgla Bogdanka

Cennik węgla obowiązujący od 19 września 2022 r.

  • orzech – 1 730 zł/tona
  • groszek – 1 430 zł/tona
  • miał IIA – 1 400 zł/tona

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.