Jest decyzja arcybiskupa w sprawie kolędy 2020/2021 w archidiecezji lubelskiej

kolęda wizyta duszpasterska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Nie będzie w tym roku tradycyjnej kolędy w parafiach archidiecezji lubelskiej. Księżą nie odwiedzą wiernych w domach, ale jest jeden wyjątek.

Kolęda 2020/2021 w archidiecezji lubelskiej

Czy kolęda w tym roku się odbędzie? To pytanie od dłuższego czasu zadają sobie wierni z archidiecezji lubelskiej. Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa pod dużym znakiem zapytania stawia zasadność organizowania tradycyjnych wizyt duszpasterskich w domach. W środę, 2 grudnia, zapadła decyzja w sprawie kolędy w archidiecezji lubelskiej.

„W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, informujemy, iż w tym roku nie będzie w Archidiecezji Lubelskiej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Nie wykluczamy jednak posługi pobłogosławienia nowych domów na specjalne zaproszenie rodziny i oczywiście odwiedzania chorych” – mówi ks. dr Krzysztof Kwiatkowski, Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Tradycyjna wizyta duszpasterska w archidiecezji lubelskiej zostanie zastąpiona mszą świętą celebrowaną dla mniejszych grup, np. mieszkańców poszczególnych ulic, małych miejscowości czy konkretnych domów. Msze mają być odprawione z zachowaniem obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

„Duszpasterzy zachęcamy do modlitwy w intencji wiernych i umożliwienie im przystępowania do Sakramentu Pokuty w okresie przedświątecznym. Do wiernych apelujemy, aby chętnie – w miarę łagodzenia norm sanitarnych – gromadzili się na Eucharystii. Zachęcamy też do uczestnictwa w Mszach Świętych w dni powszednie. Grupy wiernych z parafii mogłyby wtedy otrzymać błogosławieństwo kapłańskie związane tradycyjnie z kolędą” – dodaje ks. Kwiatkowski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.