Jedyny rap jazz band w Polsce zagra w Wirydarzu!

Eskaubei Tomek Nowak Quartet
Eskaubei & Tomek Nowak Quartet | materiał organizatora

Po 7 latach od pierwszego i zarazem jedynego koncertu zespołu w Lublinie, Eskaubei & Tomek Nowak Quartet powracają do miasta.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet: Fuzja jazzu z elektroniką na najwyższym poziomie

Zespół powstał w 2014 roku i od tego czasu regularnie koncertuje. Grupa łączy w sobie doświadczenia młodego i średniego pokolenia muzyków. Groove, sound, rytm, niesamowita energia i słowo — tego można się spodziewać podczas ich występów. Koncertowali m.in z Krzesimirem Dębskim, członkami zespołu Amy Winehouse czy Nigelem Kennedy.

W Lublinie Eskaubei & Tomek Nowak Quartet zaprezentują przekrojowy materiał ze swoich 4 albumów, w tym z ostatniego, bardzo dobrze przyjętego winylu „Tyrmand to Jazz”. Leopold Tyrmand był znanym międzynarodowo pisarzem, publicystą i przede wszystkim popularyzatorem jazzu w Polsce. Na płycie znalazły się utwory inspirowane powieściami tego autora: „Siedem dalekich rejsów”, „Zły”, „Dziennik 1954” i „Filip”. To fuzja współczesnej improwizacji, świetnego wokalu a także scratche, cuty i syntezatory.

Koncertowali z Agą Zaryan, Michałem Urbaniakiem czy Krzesimirem Dębskim, a w innych konfiguracjach współpracowali chociażby z Nigelem Kennedy, Randy Breckerem, Gregiem Osby, Vitoldem Rekiem czy muzykami zespołu Amy Winehouse. Mają na koncie blisko 150 koncertów oraz 4 albumy, w tym ostatni, winylowy „Tyrmand to Jazz”, który ukazał się 10 grudnia 2021 r. nakładem Junoumi Records i zadebiutował na liście OLiS najlepiej sprzedających się płyt winylowych w Polsce. Występowali na prestiżowych festiwalach: Jazz nad Odrą, Era Jazzu, Hip Hop Kemp, RCK Pro Jazz, Good Vibe Festival, Young Arts Festival czy Hanza Jazz Festiwal.

Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” – rap, spoken word
Tomasz Nowak – trąbka
Paweł Kaczmarczyk – piano
Alan Wykpisz – gitara basowa
Maksymilian Olszewski – perkusja

Bilety 30/40 zł dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet
Wirydarz CK
Kiedy: 19 maja, godz. 20:00

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.