Jednego dnia lubelska policja sprawdziła stan trzeźwości ponad 26 tys. kierujących. Zatrzymali aż 120 pijanych

Kontrola trzeźwości kierowców na drodze krajowej
Kontrola trzeźwości kierowców na drodze krajowej | fot. KWP Lublin

W ramach akcji pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki” policjanci z województwa lubelskiego jednego dnia sprawdzili alkomatem ponad 26 tys. kierujących. Pomimo wielu apeli znów znaleźli się śmiałkowie, którzy wsiedli „za kółko” pod wpływem alkoholu.

Ponad 26 tys. kontroli policji jednego dnia

Akcja została przeprowadzona przez funkcjonariuszy na terenie województwa lubelskiego w poniedziałek, 18 lipca. Policjanci z lubelskiego garnizonu przeprowadzili łącznie 26 294 kontrole stanu trzeźwości kierujących, w wyniku których ujawnili 120 nietrzeźwych kierujących. Tylko na ulicach Lublina i drogach powiatu lubelskiego policjanci dokonali ponad 6,5 tys. kontroli.

Zobacz także: Wielka akcja drogówki na ulicach Lublina i drogach regionu. Jednego dnia skontrolowali ponad 6,5 tys. kierowców

Łącznie funkcjonariusze ujawnili 22 amatorów jazdy na podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą okazał się być 34-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna kierował osobowym fordem, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkohol. Natomiast 62-letni rowerzysta z Krzywdy (powiat łukowski), miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz musi zapłacić mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Kierowcy, którzy prowadzili samochód, będąc pod wpływem alkoholu, utracili uprawnienia do kierowania pojazdami i staną przed sądem.

Zgodnie z nowymi przepisami kary za „jazdę na podwójnym gazie” to kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, kara pieniężna od 5 do 60 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz 10 punktów karnych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czyli na każdy tysiąc kierujących aż 995.4 było trzeźwych? Wychodzi na to, że jednak jesteśmy w przeważającej większości trzeźwym i odpowiedzialnym narodem.