Jeden koncert odwołali dzień przed wydarzeniem, drugi przenieśli do innej lokalizacji. Kontaktu brak, ludzie martwią się o pieniądze

Koncert Beaty Kozidrak i zespołu Bajm
Koncert Beaty Kozidrak i zespołu Bajm | materiały organizatora

W grudniu 2023 r. w Centrum Spotkania Kultur miały odbyć się koncerty dwóch gwiazd: Beaty Kozidrak i zespołu Bajm oraz Natalii Przybysz. W przypadku tego pierwszego, dzień przed planowanym wydarzeniem, organizatorzy poinformowali o jego przeniesieniu na przyszły rok. Natomiast koncert Natalii Przybysz odbył się, lecz w innej lokalizacji i zmienionej formule, o czym fani dowiedzieli się 3 dni wcześniej.

Odwołali koncert Beaty Kozidrak na dzień przed wydarzeniem

Koncert Beaty Kozidrak i zespołu Bajm miał odbyć się 13 grudnia 2023 r. w Centrum Spotkania Kultur. Jeszcze dwa dni przed wydarzeniem na oficjalnym profilu artystki na facebooku pojawiła się zapowiedź koncertu z zaproszeniem. Natomiast na dzień przed planowanym koncertem organizator ogłosił, że koncert się nie odbędzie. Nowy termin koncerty wyznaczono na 2 grudnia 2024 r.

O tym pisaliśmy tu: Odwołali koncert popularnej gwiazdy na dzień przed wydarzeniem. Organizatorzy wydali oświadczenie

Natalia Przybysz zagrała w Radio Lublin

Kolejnym koncertem, który miał odbyć się w Centrum Spotkania Kultur, był występ Natalii Przybysz. W tym przypadku na trzy dni przed wydarzeniem organizatorzy poinformowali o zmianie lokalizacji wydarzenia i jego formuły z siedzącej na stojącą. Koncert odbył się w Studio im. Budki Suflera w Radio Lublin. Jak się dowiedzieliśmy, powodem zmiany lokalizacji była zbyt miała ilość sprzedanych biletów.

O tym pisaliśmy tu: Popularna piosenkarka zagra koncert w nowej lokalizacji. Zmieni się również formuła koncertu

Problem z odzyskaniem pieniędzy

W obydwóch przypadkach organizatorem koncertów była spółka HQE (HQ Events) z Gdyni, która również jest właścicielem platformy do sprzedaży biletów mojbilet.eu. Osoby, które zamierzyły się wybrać na koncert Beaty Kozidrak i zespołu Bajm miały niespełna dobę na zgłoszenie deklaracji zwrotu pieniędzy za zakupione bilety. W przypadku przeniesionego koncertu Natalii Przybysz organizator nie poinformował oficjalnie o takiej możliwości.

Z naszą redakcją skontaktowała się jedna z czytelniczek, która przyznaje, że nie otrzymała jeszcze zwrotu środków za bilety na koncert Beaty i Bajm. Ważne: osoby, które kupiły bilety w kasie CSK – pieniądze odzyskały.

„Do tej pory nie zostały zwrócone pieniądze za bilety za koncert Bajm ani pieniędzy dla osób, które zrezygnowały z koncertu Przybysz po zmianie warunków umowy… Na fb organizora, czyli stronie mojbilet.eu można zobaczyć komentarze od osób z Lublina, które zostały oszukane przez organizatora. Jestem jedną z takich osób – organizator obiecał zwrot za bilet w ciągu 14 dni. Zwrotu nie ma ani odpowiedzi na maile” – pisze Ela.

Podobnej treści komentarze z pytaniami o zwrot pieniędzy za bilety na różne wydarzenia pojawiły się pod ostatnimi postami na profilach firmy: HQ Events i mojbilet.eu na Facebooku. Przytaczamy kilka z nich.

„Zwróciłam jeden z zakupionych biletów na to wydarzenie, gdyż osoba towarzysząca nie mogła wziąć udziału w formule stojącej (zmiana miejsca koncertu dosłownie w ostatniej chwili). Zostałam zapewniona, że jest możliwość rezygnacji i że należność zostanie zwrócona w ciągu 14 dni kalendarzowych. Do dziś nie mam przelewu, a kontakt się urwał. Nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile. Na Facebooku pozostają aktywni, nie reagując na wpisy moje i innych oszukanych osób…” – skarży się Izabela.

Koncert Natalii Przybysz w Studio im. Budki Suflera w Radio Lublin
Koncert Natalii Przybysz w Studio im. Budki Suflera w Radio Lublin | fot. czytelniczka Izabela

„Jak można zwrócić bilety? Obecna forma koncertu mi nie odpowiada, a nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. Dzwoniłam, napisałam maila, ale bez odzewu” – pisze Dagmara.

„Pisałam do Was już kilkukrotnie w sprawie odstąpienia od umowy i rezygnacji z biletów. Nadal nie otrzymałam jakiejkolwiek informacji. To nie poważne!! Może teraz ktoś…” – skarży się Monika.

„Totalna porażka organizacyjna!!! Zmiana warunków koncertu i formuły koncertu na 48h przed koncertem?!! Anonimowa wręcz wiadomość wysłana w sobotę wieczorem?! Podejrzewam, że sporo osób mogło o zmianie dowiedzieć się w dniu koncertu… Sama zmiana miejsca koncertu na dużo mniejsze i z dużo gorszym nagłośnieniem, w którym ceny biletów w ramach organizowanych koncertów /wydarzeń są poniżej 100 zł? Zmiana formuły z miejscami siedzącymi na stojące?! To dla osób pracujących wcześniej po 8 godz. może być mało komfortowe? Dodatkowo ceny biletów w sprzedaży miały różną wartość w zależności od rezerwacji. Nikt się nie pofatygował, żeby potraktować nas poważnie. W treści wiadomości brak danych do kontaktu, brak informacji odnośnie zwrotu kosztów… Zupełny brak profesjonalizmu w zakresie organizacji i komunikacji” – pisze Monika.

Kolejne wydarzenia organizowane przez HQ Events odwołane

Kraków Congress Centre przekazało 18 stycznia 2024 r., iż koncert Beata i Bajm „Kocham Cię, piosenki o miłości” zaplanowany na 23 stycznia 2024 r., został odwołany przez organizatora (HQ Events – red.).

Próbowaliśmy również skontaktować się z firmą HQ Events. Do czasu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ja do tej pory nie odzyskałam pieniędzy za trzy bilety na koncert Beaty jak dla mnie to oszustwo i trzeba by wkońcu zgłosić tą sytuację na policję i do prokuratury.