Jarmark Lubelski – Bo Lubelskie jest tu

Jarmark Lubelski – Bo Lubelskie jest tu

Kilkudziesięciu wystawców, kilkadziesiąt wyjątkowych stoisk: rękodzieło, lokalni artyści, warsztaty artystyczne, wyroby wiejskie, muzyka na żywo, najlepsza kawa w mieście – to wszystko na Lubartowskiej 77.

 

W każdą ostatnią sobotę miesiąca, na Lubartowską 77 w Lublinie przybywają rękodzielnicy, manufakturzyści i pasjonaci tradycji naszego regionu. Jarmark zaczyna się o 08:30, a po 13:00 przenosi się do Dąbrówki pod Kozłówką.

 

Można podejrzeć jak wyrabia się ceramiczne naczynia, wyszywa tradycyjne wzory i rzeźbi w drewnie rozmaite dzieła.

 

Goście Jarmarku Lubelskiego poznają najróżniejsze smaki: od wytrawnych konfitur, przez sery, miody, aż po 100% sok z rokitnika. To także okazja do zaopatrzenie się w zdrowe i ekologiczne produkty prosto od producentów.

 

Wystawcy Jarmarku Lubelskiego są nieprzypadkowi. Zanim producent pojawi się na Lubartowskiej 77, jest weryfikowany. W ten sposób tylko najlepsze manufaktury znajdują tam swoje miejsce.

 

Jarmark Lubelski nawiązuje do dawnych kresowych tradycji kupieckich. Dawniej był to element życia społecznego, było gwarno i wesoło. Podczas wydarzenia panuje przyjazna atmosfera, można napić się ze znajomymi kawy wypalanej w lokalnej palarni i posłuchać muzyki na żywo.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.jarmarklubelski.pl

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.