Janusz Palikot wraca do Czarciej Łapy. Spółka Kraft Alkohole będzie płaciła za metr kwadratowy 140 zł miesięcznie

Czarcia Łapa na Starym Mieście
Czarcia Łapa na Starym Mieście | fot. Dominik Wąsik

W lokalu po Czarciej Łapie powstanie restauracja z kraftowymi alkoholami – Alkoteka. Firma powiązana z Januszem Palikotem wygrała konkurs na ten atrakcyjnie położony lokal na Starym Mieście, nieopodal Bramy Krakowskiej.

Jak powiedział, tak też zrobił. Palikot wraca do Czarciej Łapy

Przypomnijmy, że w ogłoszonym przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (do miejska spółka zajmująca się zarządzaniem nieruchomości należącymi do miasta – red.) konkursie na najem kamienicy na rogu ulic Rynek i Jezuickiej na Starym Mieście wzięły udział dwie spółki, obie powiązane z Januszem Palikotem.

O tym pisaliśmy w maju: Palikot wróci do Czarciej Łapy? Dwie spółki z nim powiązane złożyły oferty na najem atrakcyjnego lokalu

Pierwsza, najniższa oferta była od spółki Alembik Lublin, która zaoferowała miesięczną stawkę czynszu na poziomie 100 zł za m kw. – tyle też wynosiła minimalna stawka, jaką oczekiwało w konkursie LPGK. Druga oferta została złożona przez spółkę Kraft Alkohole, która to zaoferowała stawkę 140 zł za m kw. Obie oferty trafiły do działu prawnego, który miał je przeanalizować.

LPGK przygotowało się na możliwość powrotu Palikota do Czarciej Łapy i dodało zapis dotyczący tego, że oferent musi złożyć pisemne oświadczenie, że nie jest dłużnikiem LPGK. Przypomnijmy, że to właśnie Alembik Lublin był poprzednim najemcą tego lokalu, który we wrześniu 2023 r. został odebrany spółce za brak uregulowania należności czynszowych.

O tym pisaliśmy tu: Miał być hit, jest klapa. Miasto odebrało Palikotowi lokal, gdzie miała powstać Alkoteka. Dawna Czarcia Łapa szuka nowego najemcy

Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozstrzygnęło konkurs na najem lokalu 10 czerwca. Wybrano ofertę złożoną przez Kraft Alkohole, a oferta Alembik Lublin została odrzucona z powodu „złożenia oferty niezgodnej z warunkami konkursu”. Do dziś Alembik nie uregulował czynszowych zaległości.

Całkowita powierzchnia lokalu to 473 m kw. Oznacza to, że Kraft Alkohole będzie comiesięcznie płaciło miastu ponad 66 tys. zł. Od nowego najemcy oprócz czynszu, miejska spółka wymaga wpłacenia kaucji w wysokości trzech czynszów. Nowy najemca na własny koszt musi również wykonać maskownicę instalacji (wentylatory i klimatyzatory) na podwórku kamienicy Rynek 19.

Jak nas poinformował Robert Dziuba z LPGK, nie podpisano jeszcze umowy z Kraft Alkohole.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.