Powstanie nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego | fot. lpr.com.pl

Po latach funkcjonowania baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radawcu przestanie działać. W przyszłym roku przeniesiona zostanie do Janowic, w sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin.

Informacje o przeprowadzce lubelskiej bazy LPR pojawiały się już w 2014 roku. Wtedy zdecydowano, że zostanie ona przeniesiona z Radawca, w miejsce zlokalizowane bliżej lotniska pasażerskiego. Wybrano działkę w gminie Mełgiew, tuż przy południowo-wschodnim terenie Portu Lotniczego Lublin.

– Dotychczasowa jednostka funkcjonowała w wynajmowanych pomieszczeniach, więc nie można było ubiegać się o ich modernizację – tłumaczy Justyna Sochacka, rzecznik prasowy LPR.

Według założeń, w sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin powstanie budynek o powierzchni ok. 700 mkw., z hangarem na śmigłowiec, magazynami medycznymi i technicznymi, stacją paliw, platformą pod śmigłowiec a także zapleczem dla załogi. Inwestycja ma pochłonąć kilka milionów złotych.

W 2017 roku na pokładach śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano 6415 pacjentów, z czego 1086 to dzieci.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.