Jakie są koszty wirtualnego biura w 2023 roku?

wirtualne biuro koszt
Koszt wirtualnego biura | materiały prasowe

W czasach szalejącej inflacji, oszczędność stała się priorytetem. Najlepiej o tym wiedzą przedsiębiorcy, dla których rozsądna ekonomia jest podstawą prowadzenia biznesu. Jak pokazują ostatnie trzy lata, przewidywalność nawet najlepszego biznesplanu jest niemożliwa. Sprawdź, jak może pomóc w oszczędnościach wirtualne biuro.

Czym właściwie jest wirtualne biuro? 

Idea wirtualnego biura rozkwitła w pełni dzięki pandemii. Niepewna sytuacja i liczne lockdowny znacząco przyspieszyły wzrost popularności pracy zdalnej. Obecnie na całym świecie coraz więcej osób decyduje się na zawodową niezależność – możliwość pracy z różnych miejsc, freelance, brak ograniczeń związanych z przywiązaniem do stacjonarnej pracy w biurze. Rośnie liczba osób, które decydują się na założenie jednoosobowej działalności. Wirtualne biuro jest odpowiedzią na ich potrzeby. Ułatwia pracę zdalną pod względem zarówno logistycznym, jak i formalnym. Na czym polega? Do rejestracji każdej firmy potrzebny jest adres. Ale nie każdy przedsiębiorca potrzebuje siedziby stacjonarnej. Dla tych, którzy podróżują po świecie, wynajmują mieszkania lub po prostu – nie chcą się dzielić adresem prywatnym, wirtualne biuro jest idealnym rozwiązaniem.

Firma zewnętrzna udostępnia przedsiębiorcy adres (zwykle w atrakcyjnej lokalizacji) oraz skrzynkę pocztową, do której spływa cała korespondencja. W ramach usługi możesz ją odebrać w wygodnym dla siebie momencie, zarchiwizować lub poprosić o zeskanowanie treści. Zazwyczaj wirtualne biura oferują szeroką gamę możliwości dla przedsiębiorcy. Decydując się na usługi wirtualnego biura w Warszawie, np. Beyond Office, oprócz adresu umieszczonego w centrum Warszawy, możesz skorzystać z pakietów, które zapewnią kompleksową obsługę Twojej działalności: od pomocy w rejestracji firmy aż po wynajem sali konferencyjnej czy też zapewnienie dobrej księgowej.

Koszty wirtualnego biura – czy to się opłaca?

Zważając na sytuację ekonomiczną świata, której doświadczamy boleśnie każdego dnia, wynajem stacjonarnego biura staje się coraz większym luksusem. Warszawskie czynsze nie maleją, a ceny za energię osiągają kuriozalne kwoty. Dla tych, którzy pracują przeważnie zdalnie i często zmieniają lokalizację, standardowy wynajem biura jest zupełnie nieopłacalny – sięga zwykle od kilku do kilkunastu tysięcy, przez co skutecznie odstrasza szczególnie jednoosobowe działalności. Jednakże z przyczyn formalnych (prowadzenie działalności w Polsce), potrzeby zorganizowania konferencji czy spotkania online, stacjonarne biuro w prestiżowej lokalizacji, w centrum warszawskiej Woli, może być na wagę złota. 

Dlatego właśnie w Beyond Office dysponujemy szeroką ofertą usług, które spełniają wymagania naszych Klientów. Ceny za miesięczny wynajem wirtualnego biura, zależą od wyboru pakietu, który najlepiej spełnia potrzeby Twojej firmy. Jeżeli do sprawnego prowadzenia działalności potrzebujesz atrakcyjnego adresu i bezpiecznego przechowywania korespondencji, cały koszt zamknie się w około 200 złotych. Jeśli jednak zdecydujesz się na pakiet premium, łącznie z pomocą w rejestracji firmy, obsługą księgową i możliwością korzystania z sali konferencyjnej, zapłacisz maksymalnie 400 złotych w miesięcznym abonamencie. Warto zwracać uwagę na okresowe promocje, które atrakcyjnie obniżają koszty wirtualnego biura, oferując dodatkowe usługi. 

Podsumowując – w porównaniu do kosztów związanych z najmem i użytkowaniem lokali, korzystanie z oferty wirtualnych biur wypada zdecydowanie korzystniej. Koszty w wysokości 200 – 400 złotych miesięcznie, wliczając obsługę księgową czy wynajem sali konferencyjnej wobec kwot zaczynających się od kilku do kilkunastu tysięcy, są oszczędnym i wygodnym rozwiązaniem dla tych, którzy cieszą się niezależnością płynącą z pracy zdalnej i komfortem związanym z poczuciem bezpieczeństwa własnej firmy. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu z wirtualnym biurem w Warszawie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.