Jak wysłać dziecko na kolonie, jeżeli nie masz na to pieniędzy?

dziecko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Wakacje lada moment, a wraz z zakończeniem roku szkolnego trzeba się będzie zastanowić nad koloniami dla dziecka. Co jednak zrobić, jeśli nie stać Cię, by wysłać dziecko na kolonie? Brak pieniędzy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z wyjazdu.

Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie?

Wakacyjny wyjazd to dla dziecka najlepszy sposób na to, by zregenerować swój organizm po męczącym roku szkolnym. Wczesne pobudki, dużo zajęć i trudne prace domowe i dodatkowo stres związany z klasówkami bardzo obciążają młody organizm, a wakacje są po to, by dzieci mogły odpocząć zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Piękna letnia pogoda sprzyja odpoczynkowi, a podczas kolonii można nawiązać wiele nowych znajomości i nauczyć się nowych rzeczy. Wyjazd bez rodziców to dla dziecka również doskonała szansa nauki samodzielności i odpowiedzialności.

Plusów wakacyjnych wyjazdów jest wiele, ale największą przeszkodą bywają pieniądze. Niestety, nie wszyscy rodzice mogą sobie pozwolić na to, by wysłać dziecko na kolonie. Co więc zrobić, jeśli nie masz pieniędzy, a mimo to chcesz, by Twoje dziecko gdzieś wyjechało?

1. Pożyczka pozabankowa

Pierwszym sposobem na pozyskanie dodatkowych pieniędzy na kolonie czy też na wakacje dla całej rodziny jest pożyczka pozabankowa. Ten sposób wykorzystaj wtedy, gdy potrzebujesz pieniędzy „na już”. Pożyczki pozabankowe są teraz bardzo popularne, a ich popularność rośnie szczególnie w okresie wakacyjnym.

Korzystną pożyczkę na kolonie możesz wziąć między innymi w firmie Pożyczka OK, a dokładnie w biurze tej firmy zlokalizowanym w Lublinie przy ulicy Lubartowskiej 22. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W firmie Pożyczka OKAY pierwsza pożyczka jest całkowicie darmowa, więc oddajesz tyle, ile pożyczasz.

2. Dofinansowania kolonii

O dofinansowanie letniego wypoczynku można się starać we wszystkich zakładach pracy należących do tzw. budżetówki. Taką możliwość oferują też niektóre prywatne zakłady pracy. Wysokości dofinansowań są różne, ale czasami pozwalają pokryć większość kosztów koloni (np. 75%). Żeby skorzystać z takiego dofinansowania, trzeba wcześniej złożyć odpowiedni wniosek i poczekać na jego rozpatrzenie.

3. Darmowe kolonie jako nagroda

Kolonie dla dziecka można wygrać w różnego rodzaju konkursach organizowanych czy to przez firmy, czy przez szkoły. Czasami niewiele potrzeba, by dziecko zagwarantowało sobie fantastyczny wakacyjny wyjazd – wystarczy tylko odrobina kreatywności i zaangażowania. Warto śledzić tego typu konkursy, bo wartość nagród jest czasami bardzo wysoka.

4. Kolonie organizowane przez kluby sportowe

Na darmowe (lub płatne tylko w niewielkim zakresie) kolonie mogą liczyć też dzieci należące do różnego rodzaju klubów sportowych, np. piłkarskich, gimnastycznych, tenisowych czy judo. Wakacyjne wyjazdy często są organizowane również przez drużyny harcerskie.

W większości przypadku organizacja darmowych kolonii będzie wymagała wcześniejszego zaangażowania i oczywiście wiedzy dotyczącej dostępnych możliwości.

Jeśli jest już za późno, by skorzystać z programu kolonijnego organizowanego przez szkołę, miasto lub organizację działające na rzecz dzieci i rodzin, skorzystaj z oferty firmy Pożyczka OKAY. Weź szybką i bezpieczną pożyczkę na dobrych warunkach. Sprawdź szczegóły na stronie pozyczkaokay.pl.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.