Jak skrócić czas remontu i obniżyć jego koszty? Sprawdź sprawdzone sposoby!

Magazyny samoobsługowe w Lublinie | fot. Przechowaj co chcesz

Planujesz remont, ale przerażają Cię jego koszty? Chcesz odświeżyć mieszkanie, wymienić podłogi, pomalować ściany, a może nawet zmienić meble? Zobacz, jak zrobić to dużo taniej.

Niższe koszty remontu – to możliwe

Średni koszt remontu jednego pomieszczenia to kilkanaście tysięcy złotych. Taka suma może trochę przerażać, a co, jeśli chcesz wyremontować całe mieszkanie? W zależności od skali remontu trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście są sprytne sposoby, dzięki którym zapłacisz za remont mniej.

1. Hurtowe zakupy

Zamiast kupować poszczególne materiały partiami i w różnych marketach budowlanych, kup wszystko naraz i w jednym miejscu. W większości przypadków na takie duże zakupy dostaniesz rabat w wysokości nawet kilku procent.

2. Wykorzystaj punkty PAYBACK

Jeśli kupujesz w sklepie, który umożliwia zbieranie punktów PAYBACK (lub innych punktów lojalnościowych), przy kasie nie zapomnij dać sprzedawcy swojej karty klienta. Duże zakupy pozwolą Ci zebrać więcej punktów, które później możesz wymienić na atrakcyjne nagrody i vouchery do sklepów internetowych.

W przypadku programu PAYBACK za każde wydane 3 zł dostaniesz 1 punkt. Po uzbieraniu określonej liczby punktów możesz je wymienić na dowolną nagrodę lub doładowanie telefonu. Pieniądze na materiały wykorzystane do remontu wydasz, tak czy inaczej, ale dzięki zbieraniu punktów możesz odzyskać nieco z wydanej kwoty.

3. Kupuj przez internet

Niektóre potrzebne materiały będą tańsze w internecie, więc zanim coś kupisz, porównaj ceny. Bardzo dobrym pomysłem jest też skorzystanie z różnego rodzaju porównywarek internetowych. Różnice w cenach mogą dochodzić czasami nawet do kilkudziesięciu procent. Część materiałów możesz też wylicytować na aukcjach w znacznie niższych cenach. Oczywiście będzie to wymagało poświęcenia czasu, ale w ujęciu finansowym naprawdę warto.

4. Dokładnie oceń ilości potrzebnych materiałów

Płyty kartonowo-gipsowe, kafelki, panele, folię, deski – te materiały zwykle kupujemy w nadmiarze, a nie każdy nadmiar można oddać do sklepu. Zwykle sklepy przyjmują tylko pełne opakowania, a te rozpakowane i niewykorzystane będą dla Ciebie równoznaczne ze stratą pieniędzy.

Zanim kupisz materiały – bez względu na to, czy będą to farby, czy drogie płytki podłogowe, zmierz dokładnie remontowane powierzchnie i skorzystaj z kalkulatora do obliczenia ilości potrzebnych materiałów. Zwykle wystarczy kupić tylko o 10% materiału więcej, niż wynikałoby to z wymierzonej powierzchni.

5. Wybierz tańsze odpowiedniki

Wielu właścicieli mieszkań kupuje farby, tapety i panele renomowanych producentów, ale w przypadku takich produktów nie zawsze płacimy wyłącznie za jakość, ale też za markę. W niektórych przypadkach odpowiedniki (np. polskie czy nawet chińskie) mogą być równie dobre, ale znacznie tańsze.

Przykładem niech będzie np. granit wykorzystywany do produkcji parapetów i blatów kuchennych. Do wyboru możesz mieć indyjski i chiński granit. Ich wygląd i jakość nie różnią się znacząco, ale chiński kamień jest tańszy nawet o 30%.

6. Wykonaj część prac samodzielnie

Położenie metra kwadratowego gładzi to koszt ok. 30 zł. Za malowanie tego samego metra zapłacisz 10 zł, a te czynności są na tyle proste, że przy odrobienie zaangażowania można je wykonać samodzielnie. Podobnie jest z układaniem paneli – jest to czasochłonne, ale inwestycja kilku godzin wolnego czasu pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

O ile nie każdy zdecyduje się na samodzielne układanie płytek czy gładzenie ścian, o tyle zwyczajne malowanie uda się każdemu. Oszczędność jest naprawdę duża, bo w przypadku kwadratowego pokoju o wymiarach 5 x 5 m i wysokości 2,7 m (łącznie 54 m2) można zaoszczędzić aż 540 zł, a taki pokój da się pomalować w jeden dzień.

Jak przyspieszyć i ułatwić sobie remont?

Podczas remontu największym problemem jest miejsce. Nie da się remontować umeblowanego mieszkania. Meble trzeba wynieść, a później wstawić na miejsce po zakończeniu prac. Co z nimi zrobić w czasie remontu? Przecież nie można ich ot tak wystawić na klatkę lub przed blok. Nie każdy ma garaż czy komórkę lokatorską, gdzie można byłoby przechować meble.

W takim przypadku z pomocą przychodzi firma „Przechowaj Co Chcesz” udostępniająca w Lublinie powierzchnie magazynowe do przechowywania różnego rodzaju rzeczy – począwszy od mebli, przez sprzęt RTV i AGD, a na dekoracjach czy rzeczach osobistych kończąc. Magazyny firmy „Przechowaj co chcesz” są w 40-50% przypadków wykorzystywane właśnie do przechowywania mienia na czas remontów.

Oferta firmy obejmuje boksy magazynowe o różnych powierzchniach (już od 1 m2). Wszystkie magazyny są samoobsługowe, monitorowane i chronione przez firmę ochroniarską oraz dostępne przez całą dobę. Swoje rzeczy możesz zawieźć i odebrać z magazynu, kiedy chcesz, a zapłacisz tylko za taką powierzchnię, jaką rzeczywiście wykorzystasz.

Dzięki elastycznej ofercie krótkoterminowego najmu magazynu remont będzie jeszcze prostszy, a dodatkowo zyskasz pewność, że wszystkie Twoje rzeczy są całkowicie bezpieczne i przechowywane w czystym miejscu. Firma dodatkowo pomaga w zorganizowaniu transportu rzeczy do i z magazynu.

Firma pomoże w zorganizowaniu transportu rzeczy

Sprawdź ofertę magazynów na stronie www.przechowajcochcesz.pl – znajdziesz tam zarówno cennik dla osób indywidualnych, jak i dla firm, a nawet dla studentów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.