Jak przygotować samochód do podróży?

qinghai 1752259 960 720

Olej nie tylko silnikowy

Inny rodzaj oleju znajduje się również w automatycznej skrzyni biegów. Każdy producent zaleca jego wymianę przy określonej liczbie wyjeżdżonych kilometrów. Warto więc sprawdzić przed podróżą czy nadszedł czas na jego wymianę.

 

Płyn hamulcowy

Jest on bardzo ważnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo. Dzięki niemu możliwe jest jak najlepsze wykorzystanie potencjału układu hamulcowego. Stan płynu sprawdzamy w zbiorniczku wyrównawczym. Jeśli jest go mniej niż zalecana wartość, należy uzupełnić braki i przeprowadzić natychmiastową kontrolę całego układu. Brak odpowiedniej ilości płynu może świadczyć o nieszczelności układu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.