Jak przygotować samochód do podróży?

qinghai 1752259 960 720

Przed pokonaniem dłuższej trasy należy dokładnie sprawdzić swój samochód. Taki wyjazd jest wyzwaniem zarówno dla kierowcy, jak i maszyny. Radzimy Wam, jak w prosty sposób przygotować swoje auto do podróży.

 

Prawdą jest, że długie podróże są w rzeczywistości prostsze dla Twojego samochodu niż jazda nim dzień w dzień po krótkich odcinkach – jednak defekt samochodu daleko od domu może być dla Ciebie naprawdę nieprzyjemny. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych wskazówek, jak uniknąć przykrej niespodzianki podczas podróży.

 

Płyny eksploatacyjne

Pod maską samochodu znajduje się więcej rzeczy niż tylko sam silnik. Przestrzeń wypełniają również niezbędne w funkcjonowaniu samochodu tzw. płyny eksploatacyjne. Do nich zaliczyć można nie tylko olej silnikowy, ale także płyn chłodzący, płyn hamulcowy, czy płyn do spryskiwaczy.

 

Olej silnikowy

Sprawdzenie oleju silnikowego jest bardzo proste, jednak należy pamiętać, że robimy to kiedy silnik ostygnie po zakończonej pracy. Poziom oleju mierzymy, wyciągając bagnet, gdy auto znajduje się na równej, poziomej nawierzchni. Zwykle jest on zwieńczony zawleczką umożliwiająca łatwy dostęp. Na samym bagnecie znajdują się odpowiednie oznaczenia maksymalnego i minimalnego poziomu substancji.

 

Kolejne wskazówki na następnych stronach

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.