Jak namierzyć dowolny telefon? To proste!

Jak namierzyć dowolny telefon?
Jak namierzyć dowolny telefon?

Tylko w Polsce aktywne są dziesiątki milionów telefonów komórkowych. Widzimy je codziennie w komunikacji miejskiej, pracy czy szkole. Każdy kij ma jednak dwa końce i zdarza się, że gubimy nasze telefony lub stają się one łakomym kąskiem dla złodziei i kieszonkowców. Utrata fizycznego dostępu do urządzenia może być jednak zaledwie początkiem naszych problemów. Wszystko przez dane i dokumenty, które przechowujemy w ich pamięci wewnętrznej. Wszystko to przekłada się z kolei na zainteresowanie aplikacjami i serwisami, które pomagają nam w lokalizacji zgubionego lub skradzionego urządzenia. A z opcji takiej chętnie korzystają też rodzice.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych

Utrata fizycznego dostępu do naszego telefonu może być zaledwie początkiem naszych problemów i poważnych konsekwencji. Wszystko przez dużą ilość danych, które przechowujemy obecnie w pamięci wewnętrznej naszych smartfonów. Przykładem mogą być kontakty i media społecznościowe, za których pośrednictwem naciągacze mogą próbować wyłudzić od naszych bliskich i znajomych różne kwoty pieniężne czy informacje, które mogą im posłużyć do dalszych nadużyć.

O wiele poważniejszym problemem jest sytuacja, w której w ręce nieuczciwego znalazcy czy przestępcy trafi nasz wirtualny dowód osobisty, który może posłużyć nawet do wzięcia tak zwanej chwilówki. Nasze telefony coraz częściej są także środkami płatności bezgotówkowych i to także rodzi mnóstwo potencjalnych zagrożeń. Zdarza się również, że złodzieje telefonów szantażują nas ujawnieniem naszych prywatnych zdjęć czy informacji.

Wszystko to sprawia, że lepiej profilaktycznie zadbać o właściwe zabezpieczenia swojego urządzenia, które pozwolą nam czuć się pewniej i bezpieczniej, nawet w obliczu utraty urządzenia. Poniżej znajdziesz informacje, które podpowiedzą ci, jak namierzyć telefon po numerze z systemem Lokalizo.pl

Co zrobić, gdy stracimy dostęp do telefonu?

Utrata dostępu do telefonu w wielu osobach w pierwszej kolejności budzi panikę. Warto wówczas zastanowić się, czy telefon został skradziony, czy też zostawiliśmy go w jakimś bliżej nieokreślonym miejscu. O kradzieży powiadomić należy oczywiście odpowiednie służby, niewiele osób wie jednak, że możemy zacząć działać na własną rękę i spróbować zlokalizować telefon za pomocą darmowych narzędzi. Pozwalają one też na zdalne zablokowanie i wymazanie pamięci urządzenia, dzięki czemu nie posłuży ono do niecnych celów złodziejom czy nieuczciwym znalazcom.

Na rynku znajdziemy także płatne rozwiązania, które pozwalają na skorzystanie z jeszcze większej ilości opcji (na przykład dostęp do historii lokalizacji urządzenia i kopii jego wiadomości tekstowych). Z takich aplikacji chętnie korzystają na przykład rodzice, którzy chcą na bieżąco monitorować urządzenia swoich pociech. Tego rodzaju aplikacje wymagają jednak odpowiedniej konfiguracji i opłaty. Przed skorzystaniem z nich z pewnością warto więc zwrócić uwagę na zasady ich działania, regulamin, cennik czy dostępne plany abonamentowe. Jednym z ciekawszych rozwiązań może okazać się na przykład serwis Lokalizo i powiązana z nim aplikacja mobilna.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.