Iskry Niepodległej w Lublinie. Zobacz za darmo widowisko multimedialne o wybitnych Polakach we wnętrzu ciężarówki

Ciężarówka Iskry Niepodległej zaparkowana na pl. Teatralnym przed CSK Lublin
Ciężarówka Iskry Niepodległej zaparkowana na pl. Teatralnym przed CSK | fot. Dominik Wąsik

Na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie od kilku dni stoi zaparkowana ciężarówka z napisem Iskry Niepodległej.

Ciężarówka Iskry Niepodległej w Lublinie

Iskry Niepodległej to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

Co znajduje się w naczepie?

Iskry Niepodległej to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat Iskier Niepodległej.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

Wejście co pół godziny.

  • 20 marca (środa) – godz. 10:00-18:00
  • 21 marca (czwartek) – godz. 10:00-18:00
  • 22 marca (piątek) – godz. 10:00-18:00
  • 23 marca (sobota) – godz. 10:00-18:00
  • 24 marca (niedziela) – godz. 10:00-16:00

ZDJĘCIA

Ciężarówka Iskry Niepodległej w Lublinie
Ciężarówka Iskry Niepodległej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Ciężarówka Iskry Niepodległej w Lublinie
Ciężarówka Iskry Niepodległej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.