Inwestycja w centrum Lublina za 105 mln zł gotowa. Trwają odbiory techniczne

Aleje Racławickie po przebudowie
Aleje Racławickie po przebudowie | fot. Dominik Wąsik

Do połowy września potrwają odbiory techniczne prac wykonanych w ramach przebudowany Al. Racławickich oraz ulic Lipowej i Poniatowskiego. Już wiadomo, że wykonawca będzie zobowiązany wykonać pewne poprawki.

Odbiory techniczne Al. Racławickich

Wraz z początkiem września miejscy urzędnicy weszli na teren przebudowy Al. Racławickich oraz ulic Lipowej i Poniatowskiego w Lublinie. Inwestycja za ponad 105 mln złotych jest właśnie sprawdzana pod kątem poprawności wykonania. Odbiory techniczne potrwają do połowy września.

Do tej pory odbiory dotyczyły branży kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągowej, energetycznej, sieci gazowej i teletechnicznej. W poniedziałek (6 września) rozpoczęto odbiory sygnalizacji świetlnej.

„Przez dwa najbliższe dni odbiory obejmą sygnalizacje świetlne, co pozwoli na zweryfikowanie prawidłowości ich funkcjonowania. Po ich zakończeniu, zostanie podjęta decyzja o uruchomieniu pozostałych niewłączonych do tej pory świateł na skrzyżowaniach” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

To do poprawy i tamto też

„Podczas odbiorów na bieżąco są zgłaszane usterki do wykonawcy w celu ich wyeliminowania” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin. Do tej pory uwagi dotyczyły branży kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągowej, energetycznej, sieci gazowej i teletechnicznej.

Jakie uwagi mieli do tej pory urzędnicy? Chodzi m.in. o wymianę uszkodzonych opraw i wysięgników, co nastąpiło w wyniku powalonego drzewa przy ul. Spadochroniarzy oraz wymianę uszkodzonych lamp typu „pastorał” na ul. Lipowej.

Wykonawca został zobowiązany także do wykonania zabiegów pielęgnacyjnych drzew, tak by nie zasłaniały lamp. Na Al. Racławickich posadzone będą także nowe drzewa, ponieważ część wcześniej posadzonych drzew obumarła.

Część poprawek dotyczy jezdni: uszczelnienie włazów, wyeliminowania efektu „stukania” studzienek, poprawy cementowania szyjek studni czy wyregulowania włazów kanalizacji deszczowej.

„Wykonawca ma czas na wyeliminowanie przekazanych w trakcie odbiorów uwag w terminie jednego tygodnia, ale nie później niż do 15 września” – zaznacza Góźdź.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.