Przy Al. Racławickich uschły niedawno posadzone drzewa. Miasto: „Zostaną wymienione”

Uschnięte niedawno posadzone drzewa wzdłuż Al. Racławickich
Uschnięte niedawno posadzone drzewa wzdłuż Al. Racławickich | fot. czytelnik Darek

Niedawno posadzone drzewa uschły! Kto zapłaci za nowe drzewka i kolejną usługę posadzenia? – pyta zaniepokojony marnowaniem publicznych pieniędzy mieszkaniec Lublina.

Uschły drzewa wzdłuż Al. Racławickich

„Spacerując w sobotę po Al. Racławickich, mocno się zdziwiłem takim marnowaniem naszych pieniędzy. Wszystkie posadzone niedawno drzewa uschły! Kto zapłaci za nowe drzewka i kolejną usługę posadzenia? Uschniętych drzew naliczyłem około 20, biorąc pod uwagę, że średni koszt zakupu takiego drzewa + usługa posadzenia to około 1500 zł mamy koszt 30 000 zł. Czy Lublin ma tak dużo pieniędzy, że wyrzuca je w błoto?” – pisze w liście do naszej redakcji pan Darek i przesyła zdjęcia uschniętych drzew.

Uschnięte drzewa na Al. Racławickich w Lublinie
Uschnięte drzewa na Al. Racławickich w Lublinie | fot. czytelnik Darek
Uschnięte niedawno posadzone drzewa wzdłuż Al. Racławickich
Uschnięte niedawno posadzone drzewa wzdłuż Al. Racławickich | fot. czytelnik Darek

Odpowiedź Ratusza

„Wyniku wizji w terenie stwierdzono niekorzystną kondycję zdrowotną części nowo posadzonych drzew, przede wszystkim wzdłuż Al. Racławickich” – przyznaje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

„Wykonawca został zobowiązany do nowych nasadzeń. Wymiana uschniętych drzew na nowe nastąpi jesienią. Wówczas, w wyniku kolejnej wizji w terenie, zostanie określona dokładna liczba drzew, które będą wymagały wymiany” – wyjaśnia Góźdź.

Ratusz zapewnia, że realizacja inwestycji objęta jest 7-letnią gwarancją. Co roku mają być wykonywane przeglądy gwarancyjne.

„Jeśli przesadzone lub nowo nasadzone drzewa się nie przyjmą, wykonawca zgodnie ze specyfikacją ma obowiązek wymienić je na nowe nasadzenia o zbliżonej wielkości” – tłumaczy Góźdź.

Wzdłuż jezdni przy Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego posadzono około 180 nowych drzew oraz blisko 5 tys. krzewów. Nasadzenia wykonano również na rondzie Honorowych Krwiodawców oraz na otaczających je wyspach.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.