Intensywne opady deszczu w regionie. Spaść może nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy

deszcz deszczówka rynna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Pogoda we wtorek 23 czerwca minie pod znakiem zachmurzenia i intensywnych opadów deszczu. Lokalnie może spaść nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy.

Dziś krańce wschodnie pozostaną jeszcze w na skraju niżu w wilgotnym powietrzu. Nad resztą kraju rozbuduje się klin wyżowy i napływać będzie suchsza masa powietrza. Wilgotne powietrze pozostanie jedynie na wschodzie, gdzie całkowita zawartość pary wodnej może wynieść jeszcze 30-35 mm.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia przed wystąpieniem intensywnych opadów deszczu na terenie województwa lubelskiego. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje we wtorek 23 czerwca od godz. 3.20 do godz. 12.00.

„Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia – od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm” – prognozuje Michał Pilecki z IMGW.

>>> Czytaj: Ruszył nabór wniosków o dotacje dla łapiących deszczówkę. Można otrzymać 5000 złotych. Kto pierwszy, ten lepszy!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.