Lublin: Ruszył nabór wniosków o dotacje dla łapiących deszczówkę. Kto pierwszy, ten lepszy

deszcz deszczówka rynna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Mieszkańcy Lublina mogą ubiegać się o dofinansowanie na budowę instalacji do zatrzymywania i wykorzystywania deszczówki w ramach miejskiego Programu ochrony zasobów wodnych.

„Złap deszczówkę” w Lublinie – dla kogo dofinansowanie?

O dotację mogą ubiegać się osoby fizyczne – właściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Lublina. Wysokość dofinansowania wyniesie 70 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5 tys. zł na jedną nieruchomość.

Wniosek o dotację trzeba złożyć przed rozpoczęciem realizacji inwestycji, zadanie zaś rozliczyć do 15 listopada. Ważne! Wnioski o dotację będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń. Termin złożenia wniosków upływa 30 czerwca. Na realizację Programu w 2020 roku przeznaczono 50 tys. zł.

Wniosek należy złożyć w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin (ul. Wieniawska 14, Filaretów 44, Franciszka Kleeberga 12A, Szaserów 13-15) lub wysłać pocztą na adres Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin, ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin.Formularz wniosku dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.