IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Będzie bardzo gorąco!

GERHAND 1 08 2018 3
Największą grupą kąpiących się na fontannie są najmłodsi | fot. Damian Gerhand

IMGW informuje, że do soboty w woj. lubelskim obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza w cieniu.

W piątek i sobotę niebo nad Polską będzie niemal pozbawione chmur. Nie można też liczyć na zbyt wielką pomoc wiatru. Słońce będzie więc grzało bez żadnych przeszkód, a temperatura w cieniu sięgnie ponad 30 stopni.

Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami, które w najbliższych dniach wystąpią w województwie lubelskim.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 27°C do 30°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C” – prognozuje Michał Pilecki z IMGW.

Czytaj też: Prognoza pogody do końca tygodnia. Będzie nawet 33 stopnie w cieniu

Zachęcamy do unikania – w miarę możliwości – wysokich temperatur, spożywania dużej ilości wody i zwracania uwagi na szczególnie wrażliwe na upał osoby – małe dzieci czy seniorów.

Pamiętajmy również o pupilach. Zwierzęta muszą mieć przede wszystkim dostęp do wody pitnej. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zostawiać zwierząt w miejscach nasłonecznionych, zwłaszcza w zaparkowanym samochodzie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.