Prognoza pogody do końca tygodnia. Będzie nawet 33 stopnie w cieniu

zachód słońca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Prognoza pogody do końca tygodnia. W ciągu najbliższych dni pogoda ulegać będzie stabilizacji, a temperatura, zwłaszcza na zachodzie, znacząco wzrośnie.

W czwartek prawie wszędzie pogodnie, tylko na południu niewielka szansa burz. Będzie ciepło, na ogół od 24°C  do 28°C. Od piątku tylko lokalne burze będą możliwe na znacznym obszarze kraju, a na zachodzie Polski temperatura wzrośnie do 30°C.

W kolejnych dniach na zachodzie i miejscami na południu temperatura nadal będzie sięgać 30-33°C, dlatego przewidujemy wystawienie pierwszych w tym roku ostrzeżeń meteorologicznych o upale. Na wschodzie i północy tylko nieco chłodniej – z temperaturą maksymalną 24-29°C. Lokalnie nadal występować będą burze.

Według bieżącej prognozy ryzyko upału będzie dotyczyć wyłącznie województw zachodnich i południowych, a utrzymać się będzie przez co najmniej kilka dni, miejscami nawet przez tydzień.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.