Iluminacja świąteczna znika z ulic Lublina. Sprawdź, do kiedy możesz ją podziwiać

IMG 20191221 000506
Uszkodzona iluminacja świąteczna na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Zbliżający się weekend będzie ostatnim, w którym zobaczymy świąteczną iluminację na lubelskim deptaku i Starym Mieście. Dekoracje świąteczne zdobiły Lublin przez dwa miesiące.

Świąteczna iluminacja świeci w Lublinie od 6 grudnia. Jej główną osią jest deptak od Placu Litewskiego po Bramę Krakowską. Kolorowe dekoracje pojawiły się na chodnikach, na latarniach ulicznych, kolorowe lampiony są też rozwieszone nad ulicami Starego Miasta. Tradycyjnie najwięcej ozdób, lampek i figur pojawiło się na deptaku i Placu Litewskim.

Najwcześniej zdemontowana została szopka bożonarodzeniowa (13-15 stycznia), w której w ramach trwającego przez ponad miesiąc Festiwalu Bożego Narodzenia, wystąpiło 26 grup i zespołów wokalno-instrumentalnych z lubelskich przedszkoli, szkół i ośrodków kultury.

Pozostałe dekoracje mieszczące się w przestrzeni miejskiej będzie można oglądać do poniedziałku, 3 lutego. Od wtorku wszystkie elementy wchodzące w skład tegorocznej świątecznej iluminacji będą sukcesywnie demontowane przez firmy za to odpowiedzialne.

Natomiast świecący napis I LOVE LUBLIN, który zdobi przestrzeń Placu Litewskiego, zostanie w tym miejscu na stałe. Przypomnijmy, że na początku stycznia Fundacji Lux Poloniae zwrócił się do władz Lublina z propozycją spolszczenia napisu „I LOVE LUBLIN”. Czytaj więcej TUTAJ.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.