Ile zarabia prezes Motoru Lublin? Klub odpowiada na pytania Fundacji Wolności

C1VuIe4XAAE7X8Z

Nowy prezes miejskiego klubu Motor Lublin zarabia więcej niż jego poprzednik. Fundacja Wolności sprawdziła jak jego zarobki wyglądają na tle prezesów innych klubów piłkarskich.

 

Od grudnia 2016 prezesem Motoru jest Leszek Bartnicki. Bartnicki został zatrudniony na podstawie umowy o świadczenie usług zarządzania. Z tego tytułu co miesiąc wystawia klubowi fakturę na 10 000 zł. Jego poprzednik, Waldemar Leszcz zarabiał ok. 7000 zł brutto.

 

Czytaj także: Waldemar Leszcz nie jest już prezesem Motoru Lublin. Kto go zastąpi?

 

Fundacja Wolności zapytała o wynagrodzenie prezesów w kilku innych klubach piłkarskich. Prezesi innych klubów z III ligi – Stali Rzeszów SA oraz Orlęta Radzyń Podlaski nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę. Tak jak prezes IV-ligowej Lublinianki Lublin.

 

Dla porównania miesięczne wynagrodzenie Prezydenta miasta Lublin Krzysztofa Żuka wynosi 12 320 zł brutto.

 

Na zapytanie Fundacji Wolności prezes Motoru przysłał uzupełnienie do informacji o swoim wynagrodzeniu. A brzmi ono tak:

Sytuacja finansowa klubu jest opłakana. Rok 2015 zakończył się stratą 803 000 zł. W tym roku Prezydent i Rada Miasta postanowili przekazać dla klubu ok. 3 miliony złotych. W latach 2014-2016 klub otrzymał z kasy miasta 4,45 mln zł.

źródło: gazeta.jawnylublin.pl

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Minus składki zus, w 2017 :
   społeczne: około 800 zł.
   zdrowotne: ok. 300 zł.
   fp : ok 60 zł.

  2. do ręki ma 10 000!!!!!!!!!!!!!!!!
   Gdyż na tyle wystawia fakturę.
   A co robi z resztą, jak jest opodatkowany i czy odprowadza VAT to tego nie wiesz.

 1. Nie ma w artykule podane, czy 10000 netto czy brutto?
  Na jakiej stawce jest zarządzanie klubem?
  Bo np. zarzadzanie nieruchomości ma stawkę VAT 0%.
  Czyli ile netto zarabia Prezes???