Ile kosztuje nazwa „Grupa Azoty Arena”? Urząd Miasta Puławy przegrał i musiał ujawnić umowę

Hala Grupa Azoty Arena
Hala Grupa Azoty Arena | fot. Mostostal Warszawa

Urząd Miasta Puławy ujawnił pełną treść umowy sponsoringowej zawartej w zeszłym roku z Grupą Azoty dotyczącej nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lubelskiej. To efekt uporu Fundacji Wolności oraz decyzji SKO.

Grupa Azoty sponsorem tytularnym hali w Puławach

Hala widowiskowo-sportowa to największa od lat inwestycja w Puławach. Znajduje się przy ul. Lubelskiej, na terenie po dawnym tartaku i jest wyposażona w 1436 miejsc stałych z możliwością zwiększenia pojemności do 3200 miejsc po rozłożeniu trybun teleskopowych. Obiekt posiada także 450 miejsc parkingowych oraz miejsce dla 5 autokarów.

Obiekt od października 2021 r. ma sponsora tytularnego – Grupę Azoty. Początkowo prezydent Puław Paweł Maj nie chciał ujawnić kwoty umowy sponsoringu tytularnego miejskiego obiektu, tłumacząc to „tajemnicą przedsiębiorstwa” Grupy Azoty. Fundacja Wolności po odmowie ujawnienia treści umowy złożyła na tę decyzję skargę do SKO.

Z taką interpretacją przepisów nie zgodziło się Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie, które w swojej decyzji stwierdziło, iż umowa powinna być przekazana do publicznej wiadomości w całości. Puławscy urzędnicy ostatecznie zdecydowali się ujawnić pełną treść dokumentu, którą opublikowała Fundacja Wolności.

Umowa podpisana w zeszłym roku na sponsoring tytularny hali w Puławach (Grupa Azoty Arena), obowiązująca do 31 marca 2024 jest warta łącznie 1 mln 755 tys. zł netto. Na konto Urzędu Miasta Puławy oprócz 300 tys. zł netto zaliczki i 138 750 zł netto za końcówkę zeszłego roku będzie wpływało kwartalnie 146 250 zł netto.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.