IKEA wprowadza wirtualnego architekta wnętrz

IKEA wprowadza wirtualnego architekta wnętrz
IKEA wprowadza wirtualnego architekta wnętrz | materiały prasowe

IKEA oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań i designerskich mebli w przystępnych cenach. Klienci sklepu mogą urządzić stylowo i funkcjonalnie każde wnętrze, gdy tylko skorzystają z inspiracji IKEA i wykażą się odrobiną własnej kreatywności. Ostatnią ciekawą funkcją, wprowadzoną przez szwedzką markę jest wirtualny architekt wnętrz.

IKEA Kreative — zaprojektuj swoje wnętrze z wirtualnym architektem

Projektowanie wnętrz z pomocą architekta pozwala spojrzeć zupełnie inaczej na dostępną przestrzeń i możliwość jej aranżacji. Architekt podpowiada, które rozwiązania są optymalne dla danego wnętrza. Uwzględnia przy tym ekspozycję okien, umiejscowienie pionów wodno-kanalizacyjnych i gniazd elektrycznych, a także inne elementy, które wpływają na funkcjonalność pomieszczenia.

Usługi architekta są kosztowne, jednak klienci IKEA mogą skorzystać z funkcji IKEA Kreative. Jest to wirtualny architekt wnętrz, który umożliwia wykonanie projektu kuchni, łazienki, pokoju dziennego oraz każdego innego pomieszczenia. Wirtualny architekt tworzy profesjonalny projekt 3D na podstawie danych dostarczonych przez użytkownika, uczenia maszynowego i AR.

O technologii AR i najnowszych rozwiązaniach technologicznych przeczytasz w serwisie nano.komputronik.pl

Jak działa IKEA Kreative?

IKEA Kreative to funkcja, do której dostęp uzyskają użytkownicy mobilnej aplikacji IKEA oraz strony internetowej. Model pomieszczenia wykonuje się na podstawie serii zdjęć. Wirtualny architekt odczytuje dane i tworzy trójwymiarowy pokój. Wstępnie użytkownik może umieszczać meble w bieżącym widoku kamery.

W webowej odsłonie IKEA Kreative dostępny jest wyłącznie statyczny widok przestrzeni. Trójwymiarowy model można wykonać na urządzenia mobilnego. Przed rozpoczęciem skanowania konieczne jest zalogowanie się w aplikacji.

Gotowy projekt obejmuje wyłącznie meble z oferty IKEA. Na projekt można nanieść obecnie ograniczoną liczbę mebli, jednak wkrótce wszystkie produkty z asortymentu będą dostępne w planerze, by urządzić dowolne wnętrze od A do Z. Użytkownik zaprojektuje zarówno podstawowe elementy wnętrza, jak i wybierze do nich dodatki, które podkreślą charakter wnętrza.

Jak skorzystać z IKEA Kreative?

Wirtualny architekt IKEA na razie jest dostępny wyłącznie na urządzenia marki Apple dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. IKEA zapowiedziała premierę aplikacji w Europie na 2023 roku, jednak już dziś wiąże się z nim duże nadzieje. Klienci sklepu liczą na możliwość skorzystania z wirtualnego architekta bez potrzeby osobistego odwiedzenia sklepu i korzystania z zewnętrznych programów do projektowania.

Obecnie fani szwedzkiej marki meblowej czekają na recenzje nowej aplikacji i jej ewentualne ulepszenia. Mogą próbować skorzystać z niej za pomocą VPN i amerykańskich danych do konta IKEA, jednak w kwestii profesjonalnego projektowania takie rozwiązanie wydaje się mało atrakcyjne. Póki co, aplikacja IKEA Kreative z pewnością pokazuje ciekawe zastosowanie technologii AR.

Plusem jest możliwość stworzenia szybkiej listy zakupowej dla wybranych artykułów z asortymentu. Dzięki temu znika konieczność żmudnego przygotowywania listy zakupów. Dodatkowo ograniczona jest liczba pomyłek, do których może dojść podczas samodzielnego zapisywania listy zakupowej.

Czy IKEA Kreative może konkurować z innymi aplikacjami do projektowania wnętrz? Z pewnością tak. Narzędzie umożliwia realizację projektów z wykorzystaniem mebli z asortymentu IKEA. Jest to niemożliwe w innych programach. Dodatkowo IKEA Kreative ułatwia tworzenie list zakupowych, dzięki czemu jest kompleksową usługą dla osób, które chcą szybko urządzić wymarzone wnętrze.

IKEA Kreative nie wymaga od użytkowników wiedzy na temat architektury i budownictwa, gdyż planer używa sztucznej inteligencji, by poprawnie wykonać projekt. Ponadto użytkownik nie musi mierzyć pomieszczenia i poświęcać czasu na jego wymiarowanie w aplikacji, gdyż wirtualny architekt ułatwi dostosowanie wymiarów mebli i ich ustawienia do układu drzwi, okien i innych elementów stałych w pomieszczeniu.

Jak dojechać do IKEA Lublin (godziny otwarcia, lokalizacja)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.