IKEA Lublin już działa. Tłumy mieszkańców na otwarciu sklepu (zdjęcia)

DSC04264

Sklep Ikea w Lublinie już działa. W środę na kilka minut przed godz. 10 pierwsi klienci zostali wpuszczeni do środka.

 

Otwarcie dziesiątego sklepu Ikea w Polsce rozpoczęło się od symbolicznego przecięcia drewnianego bala piłą ręczną. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ pracownicy musieli zmieniać się co chwilę. I tak po 9 minutach udało się przeciąć kawał drzewa na pół.

 

Na kilka minut przed godz. 10 ochrona wpuściła pierwszych klientów do sklepu. Kilkaset osób spokojnie przekroczyło drzwi wejściowe sklepu. Pracownicy w holu budynku witali klientów gromkimi brawami. Byli oni wpuszczani stopniowo, ponieważ przed sklepem z minuty na minutę przybywało ludzi.

 

IKEA przy al. Spółdzielczości Pracy 86 to drugi pod względem wielkości sklep tej sieci w Polsce. Na powierzchni 33,5 tys. mkw. na kupujących czeka blisko 10 tysięcy różnego rodzaju produktów.

 

Ale IKEA to nie tylko meble, dekoracje, oświetlenie i sprzęt AGD. To także słynny sklepik szwedzki oraz restauracja serwująca potrawy, w tym norweskiego łososia, bułeczki cynamonowe i legendarne szwedzkie klopsiki. Tutaj też dostaniemy słynne hot dogi po złotówce.

 

Rekrutacja pracowników do lubelskiego sklepu trwała blisko rok. Chęć przystąpienia do pracy w IKEA zadeklarowało aż 5,5 tys. osób. Dziś załogę tworzy 240 pracowników, z których większość pochodzi z Lublina i okolic.

 

Sklep od dziś działać będzie 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do soboty pomiędzy godz. 10:00 a 21:00, a w niedzielę od 10:00 do 20:00. Restauracja IKEA będzie czynna w godzinach 9.00-20.30 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę od 9.00 do 19.30.

 

Do sklepu prowadzi wygodny dojazd od strony centrum miasta, lubelskiej obwodnicy i dróg krajowych S12, S17 i S19. Znajdziemy tutaj 1300 miejsc parkingowych (docelowo 2000). Mieszkańcy mogą też dojechać tu korzystając z autobusowych linii nr 4, 23, 42 i 904.

 

Zdjęcia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.