IKEA ostrzega przed oszustwem. Chodzi o bezpłatne kupony prezentowe o wartości 2500 zł

ikea lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Użytkownikom Facebooka wyświetla się reklama dotycząca 31. urodzin IKEA. Z tego powodu IKEA ma rozdawać bezpłatne kupony prezentowe o wartości 2500 zł. Cała sprawa jest oczywiście oszustwem i już została zdementowana przez firmę.

Oszuści stwierdzili, że świętowanie 31. rocznicy marki IKEA to doskonały moment, by dobrać się do naszych danych i pieniędzy. Użytkownikom Facebooka w trakcie przeglądania aktualności wyświetla się reklama od IKEA Poland i dotyczy możliwości otrzymania bezpłatnego kuponu prezentowego do IKEA o wartości 2000 złotych.

Treść reklamy (pisownia oryginalna): „Witaj Polsko !! Z przyjemnością informujemy, że ukończyliśmy 31 lat! Z tej okazji rozdajemy bezpłatny kupon prezentowy IKEA naszym codziennym odwiedzającym. Więc szybko kliknij tutaj (link) i zdobądź kupon! Pośpiesz się !! Oferta limitowana !!”

Po kliknięciu w link zostaniemy przekierowani do krótkiej ankiety dotyczącej zakupów w sklepie IKEA. Po przesłaniu ankiety wyskoczy nam okno z informacją o uzupełnienie naszych danych, aby zakończyć rejestrację. Nie należy klikać w odnośnik!

Wszelkie podejrzane strony internetowe powinny być ignorowane, gdyż mogą stanowić próbę wyłudzenia danych osobowych. Problemy z oszustwami to dość popularna forma próby wyłudzenia danych czy np. instalacji jakiegoś złośliwego kodu.

Bezpłatne kupony prezentowe IKEA o wartości 2500 złotych

Cała sprawa jest oczywiście oszustwem i już została zdementowana przez firmę, która postanowiła się odnieść do sprawy.

„Nie jest to akcja organizowana przez nas. Dostaliśmy już sygnały w tej sprawie i przekazaliśmy je do odpowiednich osób. O naszych promocjach i konkursach informujemy tylko poprzez nasze oficjalne kanały. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z nami. Jednocześnie, zawsze zalecamy ostrożność w pobieraniu i klikaniu w linki pochodzące z nieznanych źródeł” – czytamy w odpowiedzi.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.