IKEA Lublin: Coraz bliżej otwarcia centrum handlowego. Nowe miejsca pracy

IKEA Lublin: Coraz bliżej otwarcia centrum handlowego. Nowe miejsca pracy - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Centrum handlowe IKEA podpisało umowę najmu z operatorem spożywczym, dzięki której w Lublinie pojawi się pierwszy supermarket sieci Intermarché. Otwarcie centrum handlowego planowane jest na jesień 2017 roku.

Lubelskie centrum handlowe szwedzkiej firmy IKEA zostanie otwarte na jesień 2017 roku. Wcześniej przy al. Spółdzielczości Pracy będzie można zrobić zakupy w samym sklepie IKEA.

Na powierzchni 57 500 m2 klienci będą mogli skorzystać z oferty około 67 sklepów oraz punktów usługowych. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców będzie dwa tysiące miejsc parkingowych. Zielone otoczenie wokół centrum zaaranżowane zostanie w taki sposób, aby w pełni wkomponować się w lokalny krajobraz.

Nowe miejsca pracy

Po wybudowaniu centrum handlowego lublinianie zyskają około 800 nowych miejsc pracy, w tym kilkadziesiąt w Intermarché. Inwestycja największego europejskiego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców – Grupy Muszkieterów przyniesie gminie również korzyści z tytułu podatków, gdyż supermarket zarejestrowany będzie bezpośrednio w Lublinie.

– Istotne dla nas jest także to, że Grupa Muszkieterów angażuje się w działania prospołeczne. W kooperacji z samorządami lokalnymi m.in. finansuje budowę placów zabaw w miejscowościach, w których znajdują się sklepy Intermarché oraz organizuje turnusy wakacyjne dla najmłodszych, ambitnych dzieci, pochodzących z rodzin niezamożnych oraz wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych – Katarzyna Balashov, Rzecznik Prasowy Grupy IKEA w Polsce.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.