Hala Globus ma nową podłogę. Kosztowała ponad 650 tys. zł

1535023544110cbb
Nowy parkiet na Hali Globus | fot. MOSiR

W czwartek władze MOSiR-u zaprezentowały nowy parkiet na lubelskiej hali Globus. Od poniedziałku zaczną na nim trenować lubelscy zawodnicy i zawodniczki.

Zanik kluby wejdą na nowy parkiet ich zawodnicy będą musieli podpisać zobowiązanie. – Wszystkie kluby będą musiały podpisać deklarację, że zastosują się do przestrzegania zasad określonych przez producenta parkietu. Wymaga to udzielona przez niego gwarancja na 48 miesięcy – mówi Jacek Czarecki, prezes MOSiR.

Nowy parkiet został wykonana z litego drewna klonu twardego (północnoamerykańskiego). Identyczne parkiety są zamontowane na większości hal służących do rozgrywania meczy koszykarskiej ligi świata – NBA.

– To najtwardszy z możliwych gatunków drewna wykorzystywanych do produkcji parkietu – podkreślił Czarecki. Podłoga posiada wysoki współczynnik pochłaniania wstrząsów i odbicia piłki, wysoką odporność na uderzenia i duże obciążenia, zapewniając trwałość oraz elastyczny design.

Nowa podłoga w hali Globus została zamontowana na stałe – w przeciwieństwie do poprzedniej, którą można było demontować, co jednak negatywnie odbijało się na jakości parkietu. Iwestycja wymiany parkietu wyniosła ponad 650 tys. zł brutto. W tej cenie znalazła się także maszyna do sprzątania i konserwacji parkietu.

15350235492579eb
Nowy parkiet na Hali Globus | fot. MOSiR
15350235558cf7c6
Nowy parkiet na Hali Globus | fot. MOSiR

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.