Gwałtowne burze z gradem i porywisty wiatr. Ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

nature 2247256 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wystąpieniem gwałtownych burz z gradem i silnymi porywami wiatru. Dalszą część prognozy pogody przeczytasz poniżej.

W piątek Polska znajdzie się pod wpływem słabej zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Skandynawii. Przez nasz kraj przechodzić będzie chłodny front atmosferyczny wypierający powoli gorące masy powietrza zwrotnikowego. Za frontem napłynie stabilniejsza masa polarno-morska.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia (skala trzystopniowa) przed burzami z opadami gradu. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami miejscami od 40 do 50 litrów deszczu na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy grad do 3 cm.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad” – prognozuje Kamil Walczak z IMGW.

Burze będą łączyć w niewielkie systemy wielokomórkowe, a w strefie zwiększonych uskoków wiatru mogą pojawić się superkomórki burzowe. Burze będą przemieszczać się w kierunku wschodnim i północno-wschodnim.

Gdzie jest burza? Radar burz [21.06.2019]

Źródło: lowcyburz.pl / IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.