Grupa sutenerów rozbita. Zamieszczali w Internecie anonse, umawiali klientów i czerpali korzyści z prostytucji

52-latkowie odpowie za kierowanie grupą przestępczą
52-latkowie odpowie za kierowanie grupą przestępczą | fot. KWP Lublin

Lubelscy kryminalni rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się sutenerstwem. 3 osoby czerpały korzyści majątkowe ułatwiając kobietom uprawianie prostytucji w jednym z domów na terenie powiatu puławskiego.

Czerpali korzyści z prostytucji

Policjanci weszli do jednego z domów na terenie powiatu puławskiego, w którym kobiety świadczyły usługi seksualne. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów zatrzymali 52-letnią kobietę oraz jej dwóch wspólników w wieku 51 i 34 lat.

Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli m.in. telefony komórkowe i laptopy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także ponad 12 tys. zł oraz dwa pojazdy i motocykl o łącznej wartości 78 tys. zł. W czasie przeszukań posesji ujawniono broń gazową typu Glock, a także części broni gładkolufowej i 85 sztuk amunicji.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Zarzuty wobec mężczyzn dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na czerpaniu korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Kobieta dodatkowo odpowie za założenie i kierowanie tą grupą przestępczą. W przeszłości wszyscy byli już notowani przez policję. Ich proceder polegał m.in. na zamieszczaniu w Internecie anonsów o świadczeniu przez kobiety usług seksualnych, udostępnianiu lokalu, kontaktowaniu klientów z osobami świadczącymi usługi seksualne oraz ich dowozie do miejsc świadczenia tych usług.

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za udział w grupie grozi do lat 5. Wczoraj wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.