Grupa około 50 migrantów przedarła się przez polsko-białoruską granicę

Policja na granicy polsko-białoruskiej
Policja na granicy polsko-białoruskiej | fot. Podlaska Policja

W sobotę późnym popołudniem przez granicę polsko-białoruską przedarła się grupa migrantów, forsując ogrodzenia w okolicach Starzyn. Z grupy około 50 migrantów udało się zatrzymać 21 osób.

Migranci przedarli się przez granicę

W sobotę przed godz. 17 w okolicach Starzyn, do Polski wdarło się siłowo około 50 osób. W poszukiwaniach migrantów nielegalnie przekraczających granicę udział wzięło 21 policjantów oraz żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej. Policjanci poinformowali o zatrzymaniu 22 obywateli Iraku.

Natomiast kilka godzin później w okolicach Kolonii Klukowicze, podczas próby siłowego przekroczenia granicy zaatakowani zostali policjanci. Rzucony kamień trafił w kask funkcjonariusza. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został hełm chroniący głowę policjanta.

Straż Graniczna przekazała najnowszy raport z sytuacji na granicy. W sobotę (13.11) odnotowano 223 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wobec 77 osób wydane zostały postanowienia o opuszczeniu RP. Minionej doby doszło do dwóch siłowych prób przekroczenia granicy (Dubicze Cerkiewne oraz Kolonia Klukowicze).

Zobacz także: Tragedia na granicy polsko-białoruskiej. Nie żyje żołnierz. „Nieszczęśliwe zdarzenie”

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.