Grupa Azoty Puławy wyprzedaje majątek. Pod młotek idzie Dom Wczasowy „Jawor” w Ustroniu

Dom Wczasowy Jawor w Ustroniu w Beskidzie Śląskim
Dom Wczasowy Jawor w Ustroniu w Beskidzie Śląskim | fot. Grupa Azoty Puławy

Grupa Azoty Puławy ze względu na trudną sytuację finansową wyprzedają majątek. Pod młotek idzie Dom Wczasowy „Jawor” w Ustroniu w Beskidzie Śląskim z 63 pokojami.

Azoty Puławy ciągle na minusie

Grupa Azoty Zakłady Azotowe w Puławach notują straty. Potwierdzają to liczby opublikowane za pierwszy kwartał roku. Zgodnie z raportem strata netto wyniosła 146 mln zł. Natomiast strata EBITDA wyniosła 79 mln zł wobec 253 mln zł straty w 2023 r. Ostateczne wyniki zostaną przedstawione w skonsolidowanym raporcie za I kwartał 2024 roku, którego publikacja została zaplanowana na dzień 28 maja 2024 roku.

„Od końca marca obecny zarząd podejmuje działania, których celem jest stabilizacja sytuacji finansowej Grupy Azoty, w tym powrót na drogę rentownej produkcji. Szczegółowe założenia konkretnych obszarów uwzględnimy w naszym planie naprawczym. Optymalny wariant to rozpoczęcie wdrażania działań naprawczych na przestrzeni najbliższych tygodni, po uzyskaniu wymaganych akceptacji” – powiedział wiceprezes Grupy Azoty Andrzej Skolmowski.

Dom Wczasowy Jawor na sprzedaż

W środę na stronie puławskich Azotów pojawiła się oferta sprzedaży Domu Wczasowego Jawor w Ustroniu w Beskidzie Śląskim, której właścicielem są Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy”.

„Nieruchomość składa się z dwóch działek gruntu o łącznej powierzchni 14 257,00 m kw. Zabudowę nieruchomości stanowią dwa budynki połączone ze sobą tzw. przewiązką. Budynki składają się z 4 kondygnacji. W budynkach znajduje się: recepcja, kawiarnia, restauracja, sala konferencyjna, pokoje gościnne wraz z węzłem sanitarnym, pomieszczenia administracyjne, magazynowe oraz zaplecze kuchenne” – czytamy w ogłoszeniu.

„Obiekt usytuowany jest na zboczu, harmonizuje architektonicznie z ukształtowaniem terenu oraz zabudową otoczenia. Z balkonów i tarasu rozpościera się malowniczy widok na dolinę Wisły oraz szczyty Beskidu Śląskiego. Nieruchomość położona jest z dala od głównych szlaków komunikacyjnych, wśród zieleni. Dom Wczasowy usytuowany jest ok. 4 km od ścisłego centrum miejscowości i znajduje się w strefie uzdrowiskowej miasta Ustroń” – informuje właściciel obiektu.

Z ogłoszenia możemy się dowiedzieć, że w obiekcie znajdują się 63 pokoje wczasowe, zapewniających łącznie 139 miejsc wczasowych. 10 pokoi zostało wyremontowanych w 2019 roku, 26 pokoi o podwyższonym standardzie zostało wyremontowanych w 2017 roku. Wiadomo, że budynek został wzniesiony w 1967 roku i był wielokrotnie modernizowany. Właściciel ocenia stan budynku jako dobry.

„Obiekt cały czas obsługuje gości i posiada rezerwacje na sezon zima-lato 2024” – przekonują puławskie Azoty.

Na stronie ogłoszenia nie ma informacji o cenie, jaką trzeba zapłacić za obiekt noclegowy. W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie na numer, który podano na samym końcu ogłoszenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.