Groźny pożar domu w Lublinie. Trzy osoby, w tym roczne dziecko, trafiły do szpitala

Interwencja Straży Pożarnej
Interwencja Straży Pożarnej | fot. Dominik Wąsik

Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności groźnego pożaru domu, do którego doszło w dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie. W wyniku pożaru trzy osoby, w tym roczne dziecko, trafiły do szpitala. Ogień strawił wnętrze domu.

Dwie osoby dorosłe z dzieckiem w szpitalu po pożarze w domu

Do zdarzenia doszło we wtorek (10.04) około godz. 11:25 przy ul. Radzikowskiej w Lublinie, w pobliżu budowy przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze domu parterowego. Na miejscu interweniowało cztery zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego i policja.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów pożarem ogarnięte były pomieszczenia budynku na parterze. Pożar rozwijał się bardzo intensywnie, powodując zagrożenie dla całego budynku. Domownicy opuścili budynek przed przybyciem służb. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono cały dom kamerą termowizyjną oraz wyniesiono na zewnątrz spalone rzeczy.

W wyniku pożaru trzy osoby zostały poszkodowane, w tym roczne dziecko. Ratownicy przetransportowali ich do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Strażakom nie udało się ustalić przyczyny pożaru, jak i szacunkowych strat powstałych w wyniku pożaru. Wyjaśnianiem dokładnych okoliczności pożaru teraz będą zajmować się policjanci z Lublina.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.