Groził, że się potnie i skoczy z okna na 7. piętrze. Gdy poprosił o telefon, został obezwładniony przez policjantów

Radiowóz policji na sygnale
Radiowóz policji na sygnale | fot. Dominik Wąsik

Ponad godzinę prowadzono negocjacje z mężczyzną, który zamknął się w pokoju i groził samookaleczeniem i wyskoczeniem z 7. piętra wieżowca. Mężczyzna został obezwładniony przez policjantów w momencie, gdy poprosił o telefon.

Policjanci powstrzymali desperata

Do zdarzenia doszło w czwartek (23.03) około godz. 18.30 w jednym z wieżowców przy ul. Zimowej w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że zdesperowany 55-latek po awanturze z rodziną zamknął się w pokoju i groził samobójstwem.

Mężczyzna miał przy sobie nóż. Twierdził, że się potnie. Dodatkowo co chwilę, podchodził do okna mieszkania na 7. piętrze wieżowca i odgrażał się, że skoczy – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na miejsce skierowano policjantów z oddziału prewencji, strażaków oraz służby medyczne. W drodze byli już również policyjni negocjatorzy. Strażacy rozstawili skokochron, który miał zamortyzować ewentualny upadek mężczyzny.

Pierwsze patrole, które dotarły na miejsce, rozpoczęły rozmowy z desperatem, który nie pozwalał się zbliżyć do siebie. Mężczyzna w pewnym momencie poprosił o możliwość skorzystania z telefonu i rozmowy ze znajomym.

To wykorzystali policjanci. Mundurowi po rozmowie szybko obezwładnili desperata – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski.

Mężczyzna został przejęty przez funkcjonariuszy około godz. 20. 55-latek natychmiast został oddany pod opiekę służb medycznych i odwieziony do szpitala psychiatrycznego przy ul. Abramowickiej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.