Granica polsko-ukraińska: ostatniej doby odprawiono 38,2 tys. podróżnych

Przejście graniczna na granicy polsko-ukraińskiej
Przejście graniczna na granicy polsko-ukraińskiej | fot. Straż Graniczna

Ostatniej doby na granicy polsko-ukraińskiej odprawiono 38,2 tys. podróżnych – poinformowała w piątek Straż Graniczna.

Wzmożony ruch na granicy polsko-ukraińskiej

„Minionej doby tj. 24.02 na odcinku granicy z Ukrainą funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili 38,2 tys. podróżnych, w tym na kierunku wjazdowym do Polski – 29 tys., a na wyjazdowym – 9,2 tys.” – poinformowała Straż Graniczna.

Kwarantanna dla uchodźców z Ukrainy zniesiona

„Osoby przekraczające granicę Rzeczypospolitej Polskiej z Ukrainą w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa są zwolnione z obowiązku kwarantanny” – przekazał w czwartek wieczorem na Twitterze szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że na terenie województwa lubelskiego w czwartek uruchomiono 4 punkty recepcyjne, w miejscowościach: Dorohusk, Zosin, Dołhobyczów i Hrebenne. W punktach recepcyjnych uchodźcy otrzymają podstawową pomoc: ciepły posiłek, pomoc medyczną, oraz będą mogli tu odpocząć.

„Na ten moment zdecydowana większość uchodźców z Ukrainy, to osoby, które mają jasno sprecyzowany cel podróży. Zaledwie procent z tej grupy trafia do punktów recepcyjnych” – mówi wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

Więcej o punktach recepcyjnych na Lubelszczyźnie przeczytasz tu: https://spottedlublin.pl/wojewoda-lubelski-jestesmy-przygotowani-na-przyjecie-pierwszych-uchodzcow/

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.