Wojewoda lubelski: Jesteśmy przygotowani na przyjęcie pierwszych uchodźców

Wojewoda lubelski Lech Sprawka
Wojewoda lubelski Lech Sprawka | fot. Katarzyna Link, LUW

Wojewoda lubelski Lech Sprawka oświadczył, że nasz region jest już przygotowany na przyjęcie pierwszych uchodźców z Ukrainy. Uruchomiono już cztery punkty recepcyjne, w których pomoc uzyskają uchodźcy.

Województwo lubelskie gotowe na przyjęcie pierwszych uchodźców

Punkty recepcyjne na terenie województwa lubelskiego są zlokalizowane w miejscowościach: Dorohusk, Zosin, Dołhobyczów i Hrebenne. W punktach recepcyjnych uchodźcy otrzymają podstawową pomoc: ciepły posiłek, pomoc medyczną, oraz będą mogli tu odpocząć. Punkty medyczne są obsługiwane przez szpitale z regionu.

„Jesteśmy przygotowani na pierwszych uchodźców. Rozwinęliśmy te punkty w niespełna 4 godzin. W ciągu najbliższych godzin spodziewamy się wzmożonego ruchu w tych punktach” – powiedział wojewoda Lech Sprawka na briefingu prasowym w Dorohusku.

Z punktów recepcyjnych na terenie województwa lubelskiego uchodźcy z Ukrainy będą kierowani do miejsc pobytu w województwach: mazowieckie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Osobom, które nie będę miały własnego środka transportu, zapewniony zostanie transport do miejsc zakwaterowania przez PSP.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.