Grafficiarze pod osłoną nocy pomalowali szynobus. Są już w rękach policji

68 163170
Graficiarze wpadli po pościgu | fot. KPP Kraśnik

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy odpowiedzą za pomalowanie szynobusu. Powstałe straty wstępnie oszacowano na kwotę 2 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w nocy na stacji kolejowej w Szastarce. Policjanci z Kraśnika zostali powiadomieni przez obsługę pociągu, że szynobus został pomalowany przez nieznanych im sprawców. Na miejsce został skierowany patrol.

Policjanci w trakcie czynności na miejscu zdarzenia zauważyli samochód, który odjeżdżał z miejsca, w które zbiegli widziani przez kolejarzy sprawcy pomalowania. Podjęty został pościg za pojazdem, po kilkuset metrach policjanci zatrzymali osobowego peugeota, w którym znajdowały się cztery osoby.

W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili ślady farby i inne przedmioty, które wskazywały, iż osoby jadące w samochodzie dokonały pomalowania pojazdu szynowego.

Na miejscu zdarzenia zabezpieczone zostały pojemniki po farbie o kolorze, którego ślady zostały ujawnione na przedmiotach w zatrzymanym samochodzie” – mówi Janusz Majewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Zatrzymani to mieszkańcy Lublina, Świdnika i gminy Mełgiew w wieku od 22 do 34 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po nocy spędzonej w areszcie, w trakcie składania wyjaśnień przyznali się do zarzucanego czynu.

Teraz odpowiedzą za dokonane zniszczenia. Kolejarze wstępnie wycenili straty na kwotę 2000 zł. Za ten występek grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.