Gościeradów. W wypadku zginęło dwóch 19-latków. Tymczasowy areszt dla młodego kierowcy

gościeradów wypadek
Wypadek w Gościeradowie, nie żyje dwóch 19-latków | fot. KPP Kraśnik

Za spowodowanie wypadku, w których zginęło dwóch 19-latków i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 19-latek mieszkaniec gminy Gościeradów.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Gościeradów Folwark koło Kraśnika. Około godz. 2 w nocy służby ratunkowe zostały powiadomione o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo.

Z ustaleń śledczych wynika, że 19-letni mieszkaniec gminy Gościeradów kierując samochodem osobowym marki Audi w stanie nietrzeźwości (0,8 promila) nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, w wyniku czego na łuku drogi stracił nad nim panowanie i zjechał na pobocze, uderzył w betonowy przepust a następnie w przydrożne drzewo.

W wyniku odniesionych obrażeń dwóch 19-letnich mieszkańców gminy Gościeradów, którzy byli pasażerami zmarło na miejscu zdarzenia. Kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach i zadzwonił na numer alarmowy. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Dzisiaj 19-latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Kraśniku, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wypadek w Gościeradowie, nie żyje dwóch 19-latków | fot. KPP Kraśnik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.