Goncalo Feio ukarany przez Komisję Dyscyplinarną PZPN. Rok dyskwalifikacji w zawieszeniu

Goncalo Feio
Goncalo Feio | fot. Dominik Wąsik

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała trenera Motoru Lublin Goncalo Feio. Szkoleniowiec uderzył plastikową kuwetą na dokumenty prezesa klubu Pawła Tomczyka i zachowywał się nieetycznie wobec byłej rzeczniczki prasowej Motoru Pauliny Maciążek.

Komisja Dyscyplinarna PZPN podjęła decyzję w sprawie Goncalo Feio

Goncalo Feio miał zaatakować prezesa Motoru Lublin Pawła Tomczyka po meczu II ligi z GKS-em Jastrzębie. Tomczyk trafił do szpitala z raną głowy po tym, jak został uderzony plastikową kuwetą na dokumenty. Wcześniej Feio miał pokłócić się z byłą rzeczniczką prasową klubu Pauliną Maciążek.

Więcej: Co się stało po konferencji prasowej Motoru Lublin? Prezes klubu trafił na SOR z rozciętym łukiem brwiowym

Dwa dni po tym zdarzeniu odbyła się konferencja prasowa z udziałem właściciela Motoru Zbigniewa Jakubasa. Rada nadzorcza klubu podjęła decyzję o zawieszeniu prezesa Tomczyka na trzy miesiąca i zwolnieniu Maciążek z funkcji rzecznika prasowego. Feio pozostał na stanowisku trenera klubu.

Więcej: Goncalo Feio pozostaje w Motorze, prezes zawieszony na trzy miesiące. Zbigniew Jakubas postawił ultimatum

Sprawa ataku Goncalo Feio na prezesa zarządu klubu trafiła do Komisji Dyscyplinarnej PZPN, która wszczęła postępowanie w tej sprawie, przesłuchała świadków. W czwartek, 23 czerwca, zapadła decyzja dotycząca trenera Feio.

Portugalczyk został zdyskwalifikowany na rok w zawieszeniu na dwa lata. Musi także zapłacić 30 tysięcy złotych grzywny oraz przeprosić na piśmie Pawła Tomczyka i Paulinę Maciążek.

Poniżej komunikat PZPN

W czwartek, 23 marca br. w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Po rozpoznaniu sprawy trenera Goncalo Feio, w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej Pawła Tomczyka, prezesa zarządu Motoru Lublin, oraz zachowania o charakterze nieetycznym wobec rzecznika prasowego klubu Pauliny Maciążek, tj. o czyn z art. 110 RD PZPN, komisja postanowiła:

– uznać odpowiedzialność dyscyplinarną trenera Goncalo Feio i ukarać szkoleniowca karą zasadniczą – dyskwalifikacji w wymiarze 1 roku, zawieszając jej wykonanie na okres 2 lat;

– wymierzyć Obwinionemu karę dodatkową – pieniężną w wysokości 30.000 zł;

– zobowiązać trenera Goncalo Feio do przeproszenia Pana Pawła Tomczyka oraz Pani Pauliny Maciążek na piśmie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. podobno Lewandowski przeprosi za trenera Falkao, ma już w tym kierunku jakieś doświadczenie