Godziny dla seniorów zlikwidowane. Od dziś zmiana przepisów

biedronka zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Godziny dla seniorów – nowe zasady od 4 maja. Dziś wszedł w życie drugi etap odmrażania gospodarki. Jedną ze zmian jest likwidacja specjalnych godzin dla seniorów w sklepach.

Godziny dla seniorów zostały wprowadzone 31 marca, gdy w Polsce rozwijała się epidemia koronawirusa, aby chronić osoby starsze, a więc bardziej narażone na zakażenie, przed kontaktem z innymi.

W godzinach 10-12 sklepy były dostępne wyłącznie dla klientów po 65. roku życia. Po trzech tygodniach wprowadzono zmianę – od 20 kwietnia „godziny dla seniora” obowiązywały od poniedziałku do piątku.

Natomiast od 4 maja zostały wprowadzone kolejne zmiany w godzinach dla seniorów. Od teraz godziny dla seniora zostają całkowicie zniesione. Oznacza to, że w godzinach 10-12 zakupy w sklepach mogą robić wszyscy.

Przypomnijmy, że od 4 maja obowiązuje kolejny etap odmrażania gospodarki. Oznacza to m.in. otwarcie sklepów w galeriach handlowych.

>>> Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Znamy wstępny termin >>>

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I dobrze, bo mnie szlag trafiał jak seniorzy latali po sklepach całymi dniami i jeszcze potrafili się wykłócać. Nareszcie