Godziny dla seniorów nie obowiązują już codziennie. Kiedy seniorzy zrobią zakupy?

biedronka zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Godziny dla seniorów w sklepach cały czas obowiązują, ale już nie przez cały tydzień. Rząd zmienił zasady obowiązywania godzin dla seniorów w sklepach. Kiedy osoby starsze zrobią zakupy?

Zmiany w godzinach dla seniorów

Godziny dla seniorów w sklepach to dedykowany czas na zrobienie zakupów dla osób powyżej 65. roku życia. Rząd postanowił wprowadzić zmiany w godzinach dla seniorów. Od 20 kwietnia zmieniono zasady ich działania. Będą one obowiązywały w godzinach 10-12, ale tylko od poniedziałku do piątku. Oznacza to, że w weekendy sklepy będą zwolnione z tego obowiązku.

Nowe przepisy wprowadziły również, że w sklepach powyżej 100 mkw może przebywać jedna osoba na 15 mkw powierzchni, a w sklepach do 100 mkw cztery osoby na jedną kasę. Na terenie targowisk czy bazarów może przebywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba punktów handlowych pomnożona przez cztery.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Po co te godziny ja sie pytam… Maja swoj czas wtedy w sklepie pusto… wylaza wieczorami kraza miedzy regalami jak by do muzeum przyszli