Godzina dla Ziemi. Dzisiaj o 20:30 w Lublinie zgasną światła

W sobotę w Lublinie znów zgasną światła. Wszystko za sprawą dziesiątej już edycji słynnej akcji Godzina dla Ziemi.

 

WWF (World Wide Fund) to największa ekologiczna akcja na świecie, która swój początek miała 10 lat temu w Sydney. Jet organizowana jednocześnie w 180 państwach. Do Polski akcja dotarła trzy lata temu. Dwa lata temu walczyliśmy dla morświnów, rok temu dla wilków.

 

Tegoroczna edycja akcji odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”, nawiązując do Uchwały Sejmu, na mocy której 2017 rok został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły.

 

O godzinie 20:30 w sobotę (25 marca) w całej Polsce na symboliczną godzinę zgasną światła. Lublin wygaszając oświetlenie w Trybunale Koronnym, Ratuszu oraz obiektach Urzędu Miasta przy ul. Wieniawskiej 14 i ul. Leszczyńskiego 20, dołączy do tysiąca miast i milionów ludzi, którzy w tym roku po raz kolejny pokażą światu, że działając wspólnie możemy chronić to co najcenniejsze.

 

Organizatorzy Godziny dla Ziemi zachęcają, aby każdy wyłączył na 60 minut światło o godz. 20:30. Ale nie tylko. Równie ważne jest, aby wyłączyć wszystkie urządzenia elektroniczne: tablety, komputery, telefony.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.