Głupota ludzi nie zna granic. ZOO w Zamościu apeluje, by nie podrzucać im zwierząt

kolejna przed wejściem do ZOO w Zamościu
ZOO Zamość | fot. Dominik Wąsik

Ludzie podrzucają zwierzęta do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Głos w tej sprawie zabrała Inspekcja Weterynaryjna.

Porzucają zwierzęta do ZOO w Zamościu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zamościu w związku z niepokojącymi informacjami przekazywanymi przez Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu wydał komunikat ws. przywożenia, a niekiedy podrzucania na teren ZOO przez ludzi zwierząt, głównie ptaków, ssaków – dziko żyjące oseski.

„Informuję, że Ogród Zoologiczny w Zamościu, którego statutowym celem jest ochrona gatunków zagrożonych, nie może przyjmować zwierząt o nieznanym statusie epizootyczny, nie jest azylem dla zwierząt porzuconych” – pisze Jacek Sak, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zamościu.

Zobacz także: Podrożały bilety do zamojskiego ZOO. Ile teraz zapłacimy za wstęp? Co zrobić, żeby zapłacić mniej? Sprawdźcie [CENNIK]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.