Głośne wydechy zakłócają spoczynek nocny mieszkańców. Kolejny weekend policyjnych kontroli

Ford Mustang zatrzymany przez policję za zbyt głośny wydech - 110 dB
Ford Mustang zatrzymany przez policję za zbyt głośny wydech - 110 dB | fot. KMP Lublin

Funkcjonariusze ruchu drogowego kontynuują kontrole kierowców próbujących zakłócać spoczynek nocny mieszkańców Lublina. Podczas ostatniego weekendu mundurowi ujawnili kolejnych 5 kierujących, których pojazdy przekraczały dopuszczalne normy hałasu.

Kolejni kierowcy stracili dowody rejestracyjne

Od kilku tygodni policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji prowadzą działania pod nazwą „Stop–drift”. W trakcie nocnych patroli mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierowców próbujących rażąco łamać przepisy ruchu drogowego oraz zakłócać swoim zachowaniem spoczynek nocny mieszkańców Lublina. Funkcjonariusze podczas kontroli przy pomocy sonometru sprawdzają głośność wydechów i zdecydowanie reagują na ujawnione naruszenia.

W wyniku prowadzonych działań tylko w ostatni weekend mundurowi zatrzymali kolejnych 5 dowodów rejestracyjnych. We wszystkich przypadkach wiązało się to z przekroczeniem dopuszczalnych norm hałasu. Jednym z zatrzymanych był 23-latek. W przypadku forda mustanga, którym jechał, sonometr wykazał 110 dB.

Policjanci zapowiedzieli, iż w najbliższym czasie będą kontynuować nocne działania wymierzone w hałaśliwych kierowców.

Kontrola głośności wydechu
Kontrola głośności wydechu | fot. KMP Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.