Głośna sztuka „Ja, Feuerbach” w wykonaniu Teatru Chorea z Łodzi na scenie Centrum Kultury w Lublinie

Ja, Feuerbach
Ja, Feuerbach | fot. HOLLYBABA

Już w czwartek w Lublinie zobaczyć można spektakl „Ja, Feuerbach” na podstawie dramatu Tankreda Dorsta. To opowieść o uprzedmiotowieniu relacji ludzkich, manipulacji i cynizmie w traktowaniu ludzi we współczesnym świecie oraz zobojętnieniu wobec nadwrażliwych członków naszej społeczności.

Feuerbach, doświadczony aktor, po okresie zawodowej stagnacji powraca na scenę, by po raz ostatni zawalczyć o możliwość spełnienia swego życiowego powołania. W oczekiwaniu na dyrektora teatru wdaje się w pozornie niewinną konwersację z asystentem dyrektora. Dla obu konsekwencje tej rozmowy będą niespodziewane i zaskakujące.

Tytułowa rola Feuerbacha to zawsze popis najwybitniejszych aktorów

Przede wszystkim chcemy udowodnić, że wiek i doświadczenie nie grają roli w zetknięciu z kimś wyżej postawionym od nas. Tym samym akcentujemy, że teatr jest tylko miejscem opowieści i nie tylko w ścianach teatru zamknięta jest interesująca nas problematyka. Każde miejsce pracy, środowisko może być siedliskiem wspomnianego wyżej poczucia zależności i uległości, które doprowadzić może do poniżenia – zaznacza reżyser spektaklu.

Autor: Tankred Dorst
Reżyseria: Paweł Głowaty
Obsada: Paulina Walendziak, Tomasz Rodowicz, Paweł Głowaty
Scenografia, kostiumy: Daria Szymańska
Opracowanie muzyczne: Michał Surosz
Reżyseria światła: Tomasz Krukowski
Reżyseria dźwięku: Marcin Dobijański
Projekt graficzny plakatu: Tomasz Kubicki
Czas trwania: 120 minut (bez przerwy)
Kategoria wiekowa: 12+

Teatr Chorea (Łódź) – Ja, Feuerbach

Kiedy: 30.03.2023 / godz. 18:00

Gdzie: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Bilety: 30/40/50 zł dostępne na ck.lublin.pl

Ja, Feuerbach
Ja, Feuerbach | fot. HOLLYBABA

Mamy dla was zaproszenia

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl. Wystarczy w komentarzu pod tym materiałem odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego właśnie Tobie mielibyśmy przekazać zaproszenie i kogo ze sobą zabierzesz. Na komentarze czekamy do środy (29 marca), do godziny 10:00.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wejściówka niecodzienna, o ile trafi do mnie (zakładam,że to realne i wierzę, że tak sie stanie:), zapewne przyniesie niecodzienne refleksje. To pragnienie Fauerbacha,by ostatni raz zagrać na scenie, by jeszcze raz spróbować zrealizować plany…. Można się pozachwycać, w przypadku pacjenta onkologicznego zachwyt gwarantowany.

  2. Chciałbym zabrać swoją dziewczynę na ten spektakl, a dawno nie zaglądałem do teatru…
    Czy jest szansa że pomożecie z wejściówkami? 🙂

  3. Dlaczego dla mnie? Chętnie zabrałabym ze sobą męża, żeby spędzić czas tylko we dwoje. Odkąd pojawiła się na świecie córka, takich chwil jest znacznie mniej 🙁 dodatkowo, w przyszłym miesiącu zaczynam pracę więc taki relaks jest wskazany! 🙂