Globus Ski: Kiedy stok na Globusie zacznie działać?

b3b7fe368bdcf06a normal

Opady śniegu nie wystarczą, by stok przy ulicy Kazimierza Wielkiego zaczął funkcjonować. Co takiego musi być spełnione i kiedy wystartuje Globus Ski?

Stok Globus Ski przy ulicy Kazimierza Wielkiego to jedyny w mieście obiekt do aktywnego spędzania czasu na nartach czy snowbordzie.

MOSiR, jako zarządca obiektu, z początkiem grudnia jest w pełnej gotowości technicznej i organizacyjnej do sezonu zimowego na stoku Globus Ski.

– Warunkiem przygotowania stoku do otwarcia są odpowiednie warunki atmosferyczne – chodzi nie tyle o padający śnieg, ile o niskie temperatury – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR „Bystrzyca”.

Do rozpoczęcia naśnieżania stoku konieczne są ujemne temperatury przez kilka kolejnych dni i nocy. Dopiero po zamarznięciu zbocza możliwe będzie uruchomienie armatek i produkcja śniegu. Do tego też konieczne są ujemne temperatury, co najmniej -3/-5 stopni.

Na razie takich temperatur przez kolejne dni i noce nie ma. Te nocne osiągają co najwyżej -1/-2 stopnie, te w ciągu dnia niemal codziennie są dodatnie. Prognozy mówią o ujemnych temperaturach w ciągu kolejnych nocy, ale w dzień temperatury również mają być dodatnie.

– Dlatego na razie nie możemy podać planowanej daty otwarcia stoku – dodaje Bednarczyk.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.