Geniusz matematyczny z Lublina z Medalem. Konstanty Smolira wywalczył podium

Zwycięstwo Polaka w olimpiadzie matematycznej
Konkurs matematyczny Konstanty Smolira na podium| fot. Olimpiada Matematyczna

Polska reprezentacja matematyczna spisała się bardzo dobrze na tegorocznej Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej rozgrywanej w Japonii (IMO, Prefektura Chiba, Japonia, 2-13 lipca 2023). Wracają do kraju z medalami i świetnymi wynikami.

Sukces Polskich uczniów – 5 medali wieńczy sukces

Srebrny medal wywalczył Mateusz Gabzdyl z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Białej, dla którego to już drugi krążek Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej. W 2022 r. Mateusz również zdobył srebro.

Brązowe medale zdobyli: Konstanty Smolira z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie, który uzyskał maksymalną liczbę punktów na matematycznym konkursie w Pekinie poprzedzającym 64. Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną.  Michał Piotr Lipiec i Krzysztof Salata z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, Piotr Maksymilian Miernik z Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Wyróżnienie honorowe zdobył Robert Soboński z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Opiekunami reprezentacji byli: Tomasz Cieśla oraz Łukasz Bożyk.

reprezentacja Polski
Konkurs matematyczny poprzedzający IMO | fot. Olimpiada Matematyczna

Duża globalna rywalizacja

W zawodach wzięło udział łącznie 618 uczestników z 112 krajów świata. Nasza reprezentacja łącznie zdobyła 5 medali. 1 – srebro, 4 – brąz oraz jedno wyróżnienie honorowe. Uplasowując się finalnie na 32 miejscu w rankingu krajów.

Triumfatorami olimpiady byli uczniowie z Chin, USA i Korei Południowej. Rumunia ulokowała się drużynowo na 4. pozycji, zaraz za Koreą.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.